Šveicarų tyrime tikinama, kad net trys ketvirčiai Takotsubo kardiomiopatijos atvejų, kai pasikeičia kairiojo širdies skilvelio forma, yra sukeliami streso, ir tai gali būti lemiama mūsų sveikatai.
Štai „European Heart Journal“ rašoma, kad vienas iš 20 šio sutrikimo atvejų susijęs su patirtu džiaugsmu. Tiesa, pažymima, kad tokia savijauta yra laikina ir vėliau žmonės jaučiasi gerai.
Tyrime dalyvavo 1750 pacientų, kurie, pasak mokslininkų, jau minėtų širdies problemų turėjo dėl šių džiaugsmingų priežasčių:
- Gimtadienio vakarėlis;
- Sūnaus vestuvės;
- Susitikimas su draugu po 50 metų;
- Tapimas močiute;
- Mėgstamiausia regbio komanda laimėjo varžybas;
- Stambiausias laimėjimas kazino;
- Sėkmingi kompiuterinės tomografijos tyrimų rezultatai.
Tyrime taip pat atskleista, kad daugiausiai streso sukeltų kardiomiopatijos atvejų patyrė menopauzės laikotarpį jau išgyvenusios moterys.
Viena iš tyrėjų dr. Jelena Ghadri sako: „Mes atradome, kad Takotsubo sindromą gali sukelti daug daugiau įvairių priežasčių, nei manėme iki šiol. Šis sindromas jau nebėra tik neigiamų dalykų sukelta savijauta – tam įtakos turi ir pozityvios emocijos.“
Tyrėjos nuomone, tiek laimingi, tiek liūdni įvykiai dalinasi kalte dėl šio sindromo sukeltų pojūčių.
TAIP PAT SKAITYKITE: Širdžiai sveiki pasirinkimai – ilgesniam gyvenimui
Profesorius ir medicinos direktorius Peteris Weissbergas iš „British Heart Foundation“ sako, kad toks sutrikimas yra retas įvykis: „Be to, tik keletu atvejų šį sindromą sukelia laimingumo faktoriai. Reikia kur kas daugiau tyrimų, kad galėtume vertinti, kaip emociniai išgyvenimai paveikia laikinus širdies sutrikimus individualiems asmenims“.