„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Aštuondarbis Kauno radiologas: pinigų neskaičiuojantis plevėsa ar pavydo ir šmeižto auka?

Kauno radiologo Eduardo Kelero pavardė šmėžuoja 8 gydymo įstaigų darbuotojų sąrašuose. Tačiau ne tik darboviečių gausa pasižymi šis gydytojas. Štai kaimynai puikiai mena vakarėlius kelių šimtų tūkstančių eurų vertės jo name. O kur dar brangus buto remontas, kelios būsto paskolos, visureigis, tolimos kelionės. Įmanoma visa tai užgyventi sąžiningai verčiantis gydytojo praktika?
Radiologas Eduardas Keleras
Radiologas Eduardas Keleras / 15min fotomontažas

Būtent tokį klausimą iškėlė į 15min redakciją besikreipęs, viešai prisistatyti nepanoręs buvęs 42-ejų metų E.Kelero kaimynas: „Noriu atkreipti dėmesį į radiologo Eduardo Kelero galimai korumpuotą profesinę veiklą, kuri pavertė įkaitais daugybę eilėse laukiančių pacientų. Abejonių kelia ne tik švaistomų lėšų sumos, bet ir laisvo laiko perteklius, kuriuo disponuoja šis medicinos vertelga.“

Kaip manote, ar pakanka paroje laiko aukščiau nurodytai gerovei uždirbti sąžiningai verčiantis gydytojo praktika? – lemiamą klausimą iškėlė vyras.

Vyras stebisi, kaip gal dešimtyje darboviečių dirbantis gydytojas sugeba taip dažnai susiruošti į keliones po egzotines šalis. Ne tik pats skrenda, bet, anot jo, bilietus nuperka ir savo jauniems kompanionams. Jo kelionių grafikas pastaraisiais metais išties įtemptas: dvi savaitės Meksikoje, savaitė Ibisoje, JAV, trijų savaičių gastrolės po Indiją.

„Facebook“ paskyra mirga nuo šio nerūpestingo keliautojo turistinių vaizdelių. Nors jis teigia vykstantis į konferencijas, jų grafikas neskelbiamas, tad, tikėtina, į keliones leidžiamasi pasilinksminimo sumetimais. Kokie mokymai gali trukti tris savaites?“ – teiravosi kaunietis.

Eduardo Kelero nuotr./Radiologas Eduardas Keleras
Eduardo Kelero nuotr./Radiologas Eduardas Keleras

Vakarėlius malšino ir policija

Tačiau labiau nei šio gydytojo laisvo laiko perteklius, vyrą stebina jo disponuojamas turtas: dvi būsto – namo ir buto – paskolos, lizingu įsigytas ne mažiau kaip 30 tūkst. kainuojantis „Jeep“ automobilis. Bute, anot jo, įrenginėjamas autorinis, žinomo Lietuvos dailininko interjero meistro remontas. Taip pat neva užsakyti prabangūs itališki baldai, kurių vertė siekia maždaug 25 tūkst. eurų.

„Kaip manote, ar pakanka paroje laiko aukščiau nurodytai gerovei uždirbti sąžiningai verčiantis gydytojo praktika?“ – lemiamą klausimą iškėlė vyras.

Pasak jo, gydytojui priklausantis namas Liškiavos g. Kaune yra senokai virtęs audringų vakarėlių vieta. Tai paliudijo ir nuo decibelų pertekliaus ne kartą kentėję dabartiniai radiologo kaimynai.

„Gydytojas į mūsų pašonę atsikėlė gal prieš penketą metų – nusipirko šį namą už 800 tūkst. litų. Apsigyveno jame su dviem jaunuoliais. Ir prasidėjo... Nuo pietų imdavo groti tranki muzika, rinkdavosi įvairaus amžiaus pramogautojai, atsiveždavę tuntus merginų. Rėkaudavo, cypaudavo, trankydavo dureles.

Kartais lange degdavo raudona šviesa, kartais – mėlyna. Pats gydytojas prisijungdavo vakarais po darbų. Jo kieme nuolat būdavo pilna mašinų. Tarsi raudonųjų žibintų kvartalą pašonėje atidarė“, – teigė 15min pakalbinta E.Kelero artimiausia kaimynė Brigita B.

Vieną dieną aplinkinių kantrybė trūko. Policija kviesta 4 kartus. Tačiau tik ją iškvietus, įsivyraudavo tyla. Kartą Brigitai vienas iš jaunuolių prasitarė turįs tarp pareigūnų „stogą“. Tad nieko nepešę iš teisėsaugos, kaimynystėje gyvenantieji apipylė skundais E.Kelero darbdavius, vieną skundą adresavo Sveikatos apsaugos ministerijai. Ir pusmetį besitęsę vakarėliai baigėsi.

Sąskaitoje – 300 eurų, kišenėje – 100

15min pakalbintas tik ką iš Meksikos sugrįžęs E.Keleras daugelio kaimynų pateiktų faktų neišsigynė. Tik išsakė kitokį požiūrį į juos.

„Keistas tas skundas, tai mano vaikystės draugo, kenčiančio nuo baisaus pavydo. Nesmagi situacija, nes nei tų ypatingų turtų yra, nei kažką sau per daug leidžiu. Daug dirbu ir galiu pasiimti kokį lizingą ar paskolą. Sąskaitoje dabar kokie 300 eurų, kišenėj – koks 100. Žmonės labai pavydūs...“ – liūdnai, tačiau itin atvirai kalbėjo E.Keleras.

Pasak gydytojo, dvi būsto paskolos ir pigiausias „Jeep“ modelio lizinguojamas automobilis – labiau didelės skolos nei dideli turtai.

Gydytojas prisipažino šiuo metu dirbantis aštuoniose darbovietėse, bet artimiausiu metu planuoja jų skaičių sumažinti iki penkių.

„Vienoje darbovietėje per savaitę dirbdamas 1–3 val. normatyvų neviršiju. Savaitinis darbo valandų skaičius skiriasi ir priklauso nuo užsiregistravusių pacientų skaičiaus. Fiksuotą etatinį krūvį turiu tik Kauno klinikose, kur dirbu puse etato. Taigi 12-os darbo valandų per dieną normos neviršiju.

Vidutiniškai dirbu apie 8 val. Visos mano darbovietės yra įsikūrusios Kaune, išskyrus Anykščių ligoninę, kur maždaug 4 valandoms vykstu maždaug 3 kartus per mėnesį“, – patikino gydytojas.

Kelionės jam – hobis. Tam, kad galėtų jas sau leisti, daug ko atsisako. Dažnai renkasi savaitgalio išvykas pigiomis oro linijomis. Kartą per metus vyksta pasitobulinti į užsienį – išvykas dažniausiai apmoka pagrindinė darbovietė.

„Mano paties atlyginimo pakanka, kad vidutiniškai kartą per du mėnesius galėčiau nusipirkti pigius lėktuvo bilietus trumpai išvykai, o gavęs atostoginius galiu iškeliaut ir toliau“, – teigė E.Keleras.

Eduardo Kelero nuotr./Radiologas Eduardas Keleras
Eduardo Kelero nuotr./Radiologas Eduardas Keleras

Bankui atseikėja po 1400 eurų

Paklaustas apie turimus įsipareigojimus bankui, gydytojas patvirtino turįs dvi būsto paskolas ir automobilio lizingą. Tai atsieina apie 1400 eurų per mėnesį.

Prisipažino jis ir tai, kad yra baustas administracine tvarka už greičio viršijimą ir už triukšmą, sklidusį iš nuosavo būsto. Su Valstybine mokesčių inspekcija gydytojas reikalų nėra turėjęs.

„Iš tiesų prieš keletą metų mano namo kaimynai yra rašę skundus dėl triukšmo, bet, kiek žinau, policija baudą išrašė tik kartą. Tiesiog linksmi jauni žmonės kelis kartus smagiai leido laiką, nepagalvoję garsiau kalbėjo balkone, juokėsi. Jie pasimokė ir dėl triukšmo jokių problemų nebekyla, o su kaimynais sutariu gerai. Name yra registruota tik buvusi jo šeimininkė.

Antrajame aukšte gyvenu aš. Pirmasis namo aukštas yra be grindų ir normalių sienų. Tie minėti jaunuoliai – tai draugai ir draugų draugai, studentai. Nuomininkų neturiu, kartais apsistoja draugų sūnus, kuris gyvena už Kauno, nes jo kolegija yra netoli mano namo“, – paaiškino radiologas.

Pasak jo, dvi būsto paskolos ir pigiausias „Jeep“ modelio lizinguojamas automobilis – labiau didelės skolos nei dideli turtai.

Paklaustas apie turimus įsipareigojimus bankui, gydytojas patvirtino turįs dvi būsto paskolas ir automobilio lizingą. Tai atsieina apie 1400 eurų per mėnesį.

„Praėjus 9-eriems metams nuo buto paskolos gavimo, atėjo laikas jo remontui, kuris daromas pirmą kartą. Taip, jame yra baldai, kurie kainavo daugiau nei 25 tūkst. eurų, už juos moku jau daugiau nei trejus metus.

Tačiau peržengus visus mokėjimo terminus, likusius 6 tūkst. eurų teko pasiskolinti ir sumokėti iškart. O ir namo būklė tikrai nėra tobula“, – patikino itin atvirai kalbėjęs gydytojas.

Žeidžia kaltinimai nesąžiningumu

Iki tol į visus kaltinimus reagavęs ramiai, dėl tariamo „ėmimo į kišenę“ apie 800 tyrimų per mėnesį atliekantis radiologas atsakė griežtai: „Visą savo profesinę praktiką vadovaujuosi aukščiausiais etikos ir skaidrumo principais. Kaltinimai nesąžiningumu žeidžia mane kaip žmogų ir profesionalą.“

Jo teigimu, visiems pasitaiko pacientų, kurie, kad ir kaip stengiamasi, lieka kuo nors nepatenkinti.

„Laimei, mano praktikoje tokių pasitaiko itin retai. Dažniausiai žmonės pyksta, ir tai yra natūralu, kai reikia palaukti ilgiau, nei jie tikisi, ar kai tyrimas atliekamas vėliau, nei buvo paskirta. Tačiau gydytojų nepunktualumas yra labai dažnas reiškinys – toks jau mūsų darbas, kad negali vidury tyrimo išeiti.

Ne visada gali laiką suplanuoti tiksliai: vienas tyrimas trunka 5 min., kitas –valandą. Man svarbiausia yra tyrimo kokybė – kiekvieną pacientą stengiuosi apžiūrėti maksimaliai gerai, nesvarbu, kiek laiko tai trunka“, – teigė E.Keleras.

Eduardo Kelero nuotr./Radiologas Eduardas Keleras
Eduardo Kelero nuotr./Radiologas Eduardas Keleras

Gali dirbti 12 valandų per dieną

Pasak Valstybinės darbo inspekcijos, sveikatos priežiūros specialistams, atsižvelgiant į jų teikiamų paslaugų pobūdį, nustatoma sutrumpinta 37–38 val. darbo savaitė. Pažymėtina, kad ši savaitės darbo laiko norma jiems taikytina tuo atveju, kai dirbama pagal vieną darbo sutartį.

Gydytojas gali eiti antraeiles pareigas arba dirbti darbus kitoje darbovietėje, tačiau antrasis darbdavys, gavęs pažymą apie darbo ir poilsio laiką, turi užtikrinti, kad asmuo, dirbantis pagal 2 ar daugiau darbo sutarčių, nedirbtų ilgiau kaip 12 val. per dieną. Kasdieninio nepertraukiamojo poilsio tarp pamainų trukmė negali būti trumpesnė kaip 11 val. iš eilės, o savaitės nepertraukiamasis poilsis turi trukti ne mažiau kaip 35 val.

„Ribojimo sveikatos priežiūros specialistui dirbti keliose darbovietėse įstatymai nenumato, taip pat nenumato maksimalios savaitės darbo laiko trukmės, jei dirbama keliose įstaigose. Numatyta tik tai, kad darbdavys, sudarydamas su darbuotoju antraeilių pareigų darbo sutartį, privalo užtikrinti darbuotojui maksimalią 12 val. darbo dienos trukmę bei nustatytas nepertraukiamojo paros ir savaitės poilsio normas.

Šios pareigos nevykdantis darbdavys gali būti traukiamas administracinėn atsakomybėn: gresia bauda nuo 144 iki 1148 eurų“, – teigiama VMI atsiųstame paaiškinime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“