Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Atėjo pavasaris… o trūksta jėgų? Paprasti būdai tapti energingiems

Pavasaris – atsinaujinimo ir energijos antplūdžio laikas, skatinantis judėti! Draugai pradėjo pasivaikščiojimus miške, kaimynai ėmėsi pavasarinio valymosi, kolegos pasiryžo bėgioti. O jūs?
Vaisių ir daržovių kokteilis
Vaisių ir daržovių kokteilis / „Fotolia“ nuotr.

Pradėkite nuo mažų žingsnelių

Kaip teigiama pranešime spaudai, nors pavasaris jau čia, dažnai mes atidėliojame žygį mišku ar namų ruošos darbus, reikalaujančius kiek daugiau pajudėti. Verčiau pradėkite nuo mažų žingsnelių: dešimčia minučių pailginkite pasivaikščiojimą su šunimi, grįždami namo, išlipkite viena stotele anksčiau ir paėjėkite, iš garažo išsitraukite dviratį ir išbandykite trumpą maršrutą iki artimiausios kepyklėlės. Nuvalykite dulkes nuo augalų, sutvarkykite vieną spintą. Į savo meniu pasistenkite įtraukti vaisių, daržovių ar stiklinę 100 proc. sulčių. Pradėjus keisti įpročius bei pasiekus net ir nedidelės sėkmės, ateina noras daryti daugiau.

Pagirkite ir apdovanokite save

Dar neatsikratėte po žiemos atsiradusių kelių kilogramų? Kiekvienas turi savo mažų nuodėmių ir netobulumų. Jūs taip pat galite jų turėti – kam koncentruotis į nerealizuotus planus? Geriau pagalvokite, ko pasiekėte pastaruoju metu. Vietoje prekybos centro pasirinkote 15 minučių pasivaikščiojimą parke? Pasodinote gėlę balkone? Pradžiuginote dukrą, pamokę ją šokinėti šokdyne?

Pietums pasirinkote šviežias salotas vietoje kitų, su riebiu padažu? Šie maži laimėjimai verti įvertinimo. Jei to nenori padaryti kiti, patys save pagirkite ir apdovanokite. Susikurkite savo mažų malonumų sistemą, kuri leistų jums pažymėti savo laimėjimus: galbūt tai galėtų būti atpalaiduojanti vonia, pusvalandis su mėgstamiausia knyga, o galbūt drėkinanti veido kaukė ar gardus užkandis? Pamatysite, kaip tai gali pakelti jums nuotaiką! Gera nuotaika įkvepia norėti daugiau!

Ne valgykite, o maitinkitės

Nepamirškite, kad energija ir noras judėti priklauso ne tik nuo tinkamo požiūrio ar disciplinos. Jūsų kūnui būtina turėti energijos šaltinį. Iš kur gauti energijos? Tikrai ne iš paskubomis prarytų sumuštinių, užgertų kava, kad „pabustumėte“. Jei tikrai norite, kad jūsų kūnas pajustų pavasarį, aprūpinkite jį būtinomis maistinėmis medžiagomis, mineralais ir vitaminais. Subalansuota dieta nėra „tuščios kalorijos“, tai – daugiau energijos jūsų kūnui. Pirmiausia, nepamirškite vartoti pakankamai vaisių ir daržovių, kurie yra puikus vitaminų, skaidulų, mineralų ir karotinoidų šaltinis.

„Savo dietą galime praturtinti įvairiais būdais. Vienas jų – į pusryčių ar vakarienės meniu įtraukti stiklinę 100 proc. vaisių ir daržovių sulčių. Taip galime papildyti būtinų vitaminų ir maistinių medžiagų kiekį. Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) per dieną rekomenduoja suvartoti 400 gramų vaisių ir daržovių, padalintų į penkias porcijas. Vieną porciją galime pakeisti stikline 100 proc. sulčių arba vaisių ir daržovių glotnučiu. Juose nėra pridėtinių saldiklių, konservantų ir dažiklių. Jie praktiškai nesiskiria nuo vaisių ir daržovių, iš kurių yra pagaminti“, – sako gydytoja-dietologė L. Romeraitė-Kuklierienė, projekto „Sultys ir glotnučiai – SMART formos vitaminai“ ekspertė.

Teisinga ir įvairi dieta gali pastebimai pagerinti savijautą ir suteikti gyvybingumo. „Geriant 100 proc. sultis bei valgant vaisių ir daržovių glotnučius arba šviežius vaisius ir daržoves stiprėja imuninė sistema, lėtėja senėjimo procesai, pagerėja virškinimo sistemos darbas, organizmas pradeda veikti efektyviau, o mes jaučiamės energingesni ir norime daugiau judėti“, – sako gydytoja-dietologė L. Romeraitė-Kuklierienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos