Atraskite galimą priežastį, kodėl jums nepavyksta sulieknėti

Dažną moterį kamuoja klausimas, kodėl jai nepavyksta sulieknėti. Nei gausybė protingų žmonių patarimų, nei didelis asmeninis noras nepadeda tirpti nereikalingiems kilogramams. Mokslininkai taip pat ieško priežasčių, kodėl nežiūrint įdedamų pastangų, kai kurie žmonės niekaip nesulieknėja. Štai keletas priežasčių, galinčių trukdyti jums lieknėti.
Moteris ant svarstyklių
Moteris ant svarstyklių / Fotolia nuotr.

Antidepresantų vartojimas. Kaip rašo tinklalapis hiji.ru, vartojantys antidepresantus turi 25 proc. didesnę riziką priaugti svorio. Apie tai reikėtų pasikalbėti su jus gydančiu gydytoju, kad jis parinktų preparatą, nedarantį tokios įtakos svoriui ar labiau jums tinkantį.

Miego trūkumas. Miego trūkumas didina apetitą ir provokuoja dažniau valgyti, nes organizmas turi ieškoti kažkokių alternatyvų poilsio stygiui kompensuoti. Bemiegės naktys verčia mus dažniau varstyti šaldytuvo duris ir suvartoti didesnius kalorijų kiekius.

TAIP PAT SKAITYKITE: 10 produktų, kurie sudegina daugiau kalorijų nei patys turi

Kortikosteroidai. Ilgalaikis preparatų su šia veikliąja medžiaga vartojimas sukelia skysčių susilaikymą audiniuose. Todėl atrodote stambiau, lyg išsipūtę. Kaip smarkiai tai jus paveiks tiesiogiai priklauso nuo šio preparato vartojimo trukmės bei dozės.

Hipotirozė. Svoris gali augti ir niekaip nemažėti dėl sutrikusios skydliaukės veiklos. Skydliaukė gamina mažesnį hormonų kiekį, o tai sukelia metabolizmo sulėtėjimą. Skydliaukės gydymas neabejotinai turės teigiamą poveikį svoriui – jis mažės.

Stresas. Jeigu dažnai tenka patirti neigiamas emocijas, nervinę įtampą, organizmas ima gaminti didesnius kiekius kortizolio. Tai vadinamasis streso hormonas. O jis yra jūsų geresnio apetito tiesioginis kaltininkas. Blogiausia, kad esant stresui, dažniau renkamės labiau kaloringus, nesveikus produktus.

Menopauzė. Kai moterims prasideda klimakterinis periodas, jų organizme sumažėja estrogenų gamyba, o tai sukelia medžiagų apykaitos sulėtėjimą bei raumenų masės mažėjimą. Šiuo laikotarpiu itin svarbu nenustoti mankštintis, kad situacija netaptų dar blogesnė.

Kušingo sindromas. Jis išsivysto dėl ilgai trunkančio per didelio kortizolio (sreso hormono) kiekio poveikio organizmui. Dėl šio susirgimo ima kauptis riebalai veido, sprando srityse, viršutinėje nugaros dalyje ir ant talijos.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kefyro kokteilis, kuris padės svorį mesti greičiau

Policistinių kiaušidžių sindromas. Šis hormoninis susirgimas būdingesnis vaisingo amžiaus moterims. Liga pasireiškia tuo, kad ant kiaušidžių atsiranda gausybė mažų cistų, o tai tiesiogiai veikia viso organizmo hormonus. Esant policistinių kiaušidžių sindromui, būdingas svorio augimas, kankina veido spuogai ir būna didesnis viso kūno plaukuotumas.

Metėte rūkyti. Mesti rūkyti nėra taip paprasta, kaip kai kam gali atrodyti, todėl šis poelgis pagirtinas. Kai žmogus kasdien rūko, jo alkio jausmas yra šiek tiek slopinamas. Kai žmogus meta rūkyti, atsiranda didesnis maisto poreikis, kartais apetitas būna žvėriškas. Tačiau šią problemą tikrai nesunku išspręsti pasitarus su dietologu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų