Pradėkime nuo to, kad atšilęs oras patinka ne tik žmonėms, bet ir virusams. Žvėryno klinikos direktorė Milda Varnienė pasakojo, jog kai būna šalta ir sausa, virusai nyksta, bet kai tik atšyla, ypač, jei lauke drėgna, pavyzdžiui, daug balų ar lyja, jų sparčiai padaugėja. O ir organizmas nesugeba taip greitai prisitaikyti prie nuolatinės temperatūrų kaitos: tai pliusas, tai minusas.
Žmonės neprisitaiko prie sąlygų. Atrodo, šilta. Šilčiau apsirengęs prasisegi, vėjelis pūsteli, ir pasigauni virusą.
M.Varnienė teigė, jog nuo gruodžio mėnesio žmonių sergamumas peršalimo ligomis banguoja. Vos nuslūgsta viena banga, žiūrėk, jau kita ateina. „Dabar tas atšilimas, tos balos, kurios čia bus, vėl sukels pakilimo bangą. Žmonės neprisitaiko prie tų sąlygų. Atrodo, šilta. Šilčiau apsirengęs prasisegi, vėjelis pūsteli, ir pasigauni virusą.“
Be visa ko, po žiemos žmonių imuninė sistema būna nusilpusi. Kodėl? Medikė paaiškina: vaisiai ir daržovės – nešvieži, juose vitaminų mažiau, nei reikėtų. Žmogus būna pavargęs be gamtos, mažiau juda.
M.Varnienė pirmiausia patarė protingai apsirengti: apsiauti tokią avalynę, kad nesušlaptumėte kojų, apsirengti porą trejetą sluoksniukų drabužių (ne sintetinių, geriausia – medvilninių) ir, jei jaučiate vėjelį, labai neišsirengti, neprasisegti paltų ar striukių. Nėra baisiau, kaip suprakaitavęs kūnas, peršlapusios kojos ir vėjas.
Medikė siūlo nevengti gamtos, ypač kai šviečia saulė, grūdintis, sportuoti. Taip pat – stengtis sveikiau maitintis, valgyti daugiau vaisių ir daržovių, o prireikus galima ir vitaminų išgerti.