Donoro kraujas Vienos Raudonojo kryžiaus kraujo donorų centre buvo priduotas šių metų sausio 10 dieną. Tai, kad perpiltas donoro kraujas buvo infekuotas ŽIV, paaiškėjo tik atlikus ŽIV testą pacientei. Kraujo donorų centre buvo atliktas ir grįžtamojo ryšio testas – jautresniu tyrimo metodu buvo patikrinti archyviniai donoro kraujo mėginiai. Teigiamas kraujo donoro ŽIV testas buvo gautas vasario 27 dieną.
Užkrėstai ŽIV pacientei taikomas gydymas – antiretrovirusinė terapija. Ji, anot ŽIV/AIDS eksperto Norberto Vetterio iš Vienos Otto Wagnerio ligoninės, jaučiasi gerai.
Austrijos Raudonasis kryžius užmezgė kontaktą su kraujo donoru, o taip pat su užkrėstos moters artimaisiais. Anot Austrijos Raudonojo kryžiaus generalinio sekretoriaus Wernerio Kerschbaumo, moteriai pasiūlyta finansinė parama.
„Absoliutaus saugumo perpilant kraują nėra ir, remiantis specialistų išvadomis, negali būti. Donorų kraujas tikrinamas pagal tarptautiniu mastu pripažintus kriterijus. Tai nėra kraujo donorų centro kaltė“, – nurodė generalinis sekretorius.
Pastaraisiais metais Austrijos Raudonojo kryžiaus kraujo donorų centrų kraujo atsargose ŽIV buvo rasta 14 kartų. Panašus atvejis, kai ligoniui dėl vadinamojo lango periodo buvo perpiltas ŽIV užkrėstas kraujas, čia registruotas 1998 m. Bet tai nėra vienintelis atvejis – nelaimė nutiko ir kitame Austrijos kraujo donorų centre 2008 m.