Baltijos šalių bandymas kartu pirkti tuberkuliozės vakciną jos neatpigino

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė sako, kad susitarimas dėl bendro vaistų pirkimo su Latvija ir Estija kol kas nepasiteisino - pirmo derinto pirkimo, kurio metu planuota įsigyti naujagimiams skirtos vakcinos nuo tuberkuliozės, teko atsisakyti, nes pasiūlyta kaina buvo net didesnė nei vakciną perkant atskirai vienai Lietuvai.
Rimantė Šalaševičiūtė
Rimantė Šalaševičiūtė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Tačiau ji pažymi, kad bendri pirkimai su užsienio šalimis tebederinami siekiant atpiginti vaistus Lietuvos ligoniams.

Antradienį vykusioje spaudos konferencijoje R.Šalaševičiūtė teigė, kad tarp galimų partnerių bendrai perkant vaistus yra Čekija, Gruzija, tuo metu su Lenkija kol kas dialogo pradėti nepavyksta.

„Praeitais metais, rudenį, kaip ir turėjome Estija, Latvija, Lietuva pirkti tuberkuliozės vakciną naujagimiams, latviai buvo bendrą pirkimą administruojanti valstybė, ir mums pasiūlyta kaina buvo didesnė negu mes mokėjome iki tol, todėl mes turėjome atsisakyti šito pirkimo.

Tačiau dabar, pastaruoju metu, daugelis valstybių galvoja: čekai yra paprašę, turėtų atvykti delegacija jų pas mus, kad susijungtime su jais kartu į bendrus pirkimus, lygiai vienodai rytų valstybės kreipiasi, paskutinė buvo Gruzija“, – dėstė ministrė.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Vakcinos gamyba
AFP/„Scanpix“ nuotr./Asociatyvinė nuotr. Vakcinos gamyba

„Su lenkų ministru ir viceministrais kažkaip mums nepasiseka pabendrauti tame lygmenyje, kad pasirašytume sutartį, priemonių planą“, – aiškino ji.

Lietuvos, Latvijos ir Estijos ministrai partnerystės susitarimą dėl bendro vaistų ir medicinos prietaisų pirkimo bei centralizuotai įsigytų vaistų ir medicinos prietaisų skolinimo pasirašė dar 2012 metų pavasarį ir nuo to laiko buvo derinami konkretūs pirkimai. Tikėtasi, kad taip perkant medicinos gaminius pavyks įsigyti geresnėmis sąlygomis, nei perkant atskirai kiekvienai šaliai.

Antradienį spaudos konferencijoje, kurioje kalbėta apie kraujagyslių ligas, R.Šalaševiūtė, be kita ko, žadėjo, kad Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis galėtų būti bent iš dalies kompensuojami nauji vaistai nuo trombų.

R.Šalaševiūtė, be kita ko, žadėjo, kad Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis galėtų būti bent iš dalies kompensuojami nauji vaistai nuo trombų.

„Mano, kaip ministrės, nuomone, jie turėtų ateiti į kompensavimo sistemą, procesas nėra greitas, nes iš tiesų reikia atlikti skaičiavimus (...).

Galbūt nuo birželio 1 dienos mes galime išspręsti tuos klausimus, galbūt, negaliu garantuoti, bet tikrai norėčiau, kad taip būtų“, – kalbėjo ministrė.

Prieširdžių virpėjimu sergantis Viktoras Tonkich spaudos konferencijoje aiškino reikalingus naujus vaistus perkantis Lenkijoje ir pastebėjęs, kad ten jie – gerokai pigesni.

„Dabar aš visą laiką perku Lenkijoje, aišku aš gaunu receptus, ten vaistų kaina – vidutiniškai 2,4 karto pigiau negu Lietuvoje. Kad tie vaistai labai efektyvūs, aš galiu iš savo praktikos pasakyti (...) Dabar jau pusantrų metų aš nusiskundimų, susijusių siu ritmo sutrikimais, neturiu“, – kalbėjo pacientas.

Ministrė teigė, kad V.Tonkich atveju vaistų kainų skirtumus lemia rinka, nes gamintojai didelius kiekius vaistų parduoda pigiau, nors bandymas kartu su latviais ir estais pirkti tuberkuliozės vakciną to neiliustravo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai