„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Bestselerių autorė Modesta Žukauskaitė: „Jei norite sulieknėti, išsiugdykite 10 įpročių“

Prieš kiek mažiau nei metus knygynuose sužibo naujoji lieknėjimo knyga intriguojančiu pavadinimu – „Slaptas sulieknėjusios merginos dienoraštis“.
Temos: 1 Antsvoris

– Tai jeigu pagal jūsų siūlomus metodus moteris norėtų sulieknėti, kokie turėtų būti pirmieji jos žingsniai?

– Norinčioms sulieknėti visų pirma siūlau perskaityti pirmąją knygą, mat ji daugiau yra skirta motyvacijai bei suteiks reikiamų žinių. Siūlau skaityti tikrai atidžiai ir išsirašyti knygoje pateikiamas motyvuojančias frazes. Neseniai išėjo ir antroji mano knyga „Slaptomanė. Darbo knyga“ – tai ji daugiau yra praktinė, padedanti įgytas žinias panaudoti kasdien.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Modesta Žukauskaitė
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Modesta Žukauskaitė

Taip pat labai svarbu yra susirasti palaikantį žmogų – čia yra vienas svarbiausių dalykų. Šiam žmogui kas kažkiek laiko reikėtų pateikti savo nueito kelio ataskaitą ir parodyti savo dienoraštį, kaip sekėsi laikytis lieknėjimo įpročių. Ši ataskaita – tai tarsi pozityvi kontrolė ir už ją nieko nėra geriau.

– O kaip dėl amžiaus – kiek jis turi įtakos lieknėjant? Ar tiesa, kad jaunoms moterims papildomų kilogramų atsikratyt sekasi lengviau?

– Teorija sako, kad skirtumas yra didelis – kur lieknėja jauna mergina ir kur – vyresnė. Juk jaunų merginų ir organizmas dirba kur kas greičiau nei vyresnių moterų. Vis tik mano patirtis ir grupės rezultatai rodo ką kita.

Tikrai būna taip, kad greičiau sulieknėja ir vyresnės moterys, viskas paprasčiausiai priklauso nuo noro ir ryžto.

– Modesta, kokia jūsų nuomonė apie įvairias lieknėjimo dietas, žadančias itin greitų rezultatų?

– Pati esu daug jų išbandžiusi ir galiu pasakyti tik viena – rezultatus šios dietos duoda, bet jie būna greiti ir trumpalaikiai, dėl kurių tikrai neverta gadintis savo sveikatos. Per šias dietas aš ir pati susigadinau savo organizmą, tad tikrai nepatariu į jas pulti.

Organizmui daugiausia žalos daro nevalgymas, nes kai žmogus ilgai nieko nevalgo, galiausiai jam bet kuris produktas pradeda „eiti į kūną“.

Laikantis dietų kilogramai tai nukris, tai vėl atsiras, ilgalaikių rezultatų jos neduos. Organizmui daugiausia žalos daro nevalgymas, nes kai žmogus ilgai nieko nevalgo, galiausiai jam bet kuris produktas pradeda „eiti į kūną“.

Visiškai kitaip bus, jei išmoksite kiek pakeisti savo valgymo įpročius. Perskaitę knygą žino, kad nėra jokių draudžiamų produktų, kurių reikėtų visiškai atsisakyti, valgyti galima viską, tik svarbiausia – tai daryti su saiku ir mokėti išlaikyti balansą. Juk jei pradėsime sau kažką drausti, to norėsime dar labiau.

– Tai ir pati viską valgote?

– Daug kas nustemba pamatę mane valgančią, tarkime, kokią picą, bulves ar cepelinus. Taip, tikrai valgau ir juos, stengiuosi sau to nedrausti, bet žinau, kad galbūt kitą dieną dėl to turėsiu kiek daugiau pasportuoti.

Savo knygoje aprašydama, kokia turėtų būti sveiką svorį norinčio išlaikyti žmogaus mityba, konsultavausi su dietologe Laura Romeraite, su kuria maistą suskirstėme į tris zonas:

  • žalioji zona – maisto produktai, kuriuos galima valgyti daug ir dažnai;
  • geltonoji zona – maisto produktai, kuriuos valgyti patartina kiek rečiau;
  • raudonoji zona – įvairus nesveikas maistas, kurio norisi dažnai, bet patartina jo valgyti kur kas rečiau.

Plačiau skaitykite: Mitybos lentelė: žaliosios, geltonosios ir raudonosios zonos maisto produktai

Ir niekur nėra parašyta, kad tai draudžiami produktai ir kad jų negalima valgyti. Tikrai ne, tereikia išlaikyti saiką ir nepamiršti, kad sotumo jausmas ateina ne iš karto.

– Dažnai girdime, kad norint sulieknėti svarbu sveikai maitintis ir sportuoti, tačiau senus valgymo įpročius įveikti sunku. Kaip patartumėte pereiti prie sveiko gyvenimo būdo: daryti tai pamažu ar staigiai?

– Geriausia tai daryti pamažu ir nereikia jokių drastiškų ar staigių žingsnių, nes tokiu atveju iš visų pastangų išeis šnipštas. Rekomenduoju prie sveikos mitybos pereiti mažais žingsneliais, nes jei pernelyg skubėsite, išsigąsite, kad nieko neišeina ir viską mesite.

Juk įvairių dietų filosofija tokia ir būna – privalai viską pradėti nuo dabar, o mano teorija priešingai – ji skatina pradėti pamažu, kad organizmas neišsigąstų. Nuo dabar jūs tiesiog apsisprendžiate, kad pradėsite žingsnis po žingsnio viską įgyvendinti.

– O kokie turėtų būti tie pirmieji žingsniai?

– Na, tarkime, visų pirma derėtų pradėti gerti daugiau vandens – tai mažas įprotis, kurį būtina išsiugdyti norintiems sulieknėti. Antras žingsnis – kuo daugiau vaikščioti, galbūt stotele anksčiau išlipti iš autobuso važiuojant į darbą arba vakarais pačiai pavedžioti šunį. Stengtis kuo aktyviau leisti savo laisvalaikį ir po truputį reguliuoti ir savo mitybą.

O ją reguliuojant svarbu atsižvelgti į valgymo dažnumą. Valgyti reikėtų penkis kartus per dieną, tad režimas turėtų būti toks: pusryčiai, užkandis, pietūs, užkandis ir vakarienė.

Pusryčius valgyti tiesiog būtina ir nerekomenduoju prisivalgyti vakare prieš pat einant miegoti, nes kitą rytą tų pusryčių tiesiog nesinorės. Rekomenduoju nevalgyti jau likus trim valandoms iki ėjimo miegoti.

Tai visiškai paprasti ir visiems žinomi įpročiai, bet jei juos išsiugdysite, net nepastebėsite, kaip pradės kristi kilogramai.

– Modesta, o ką patartumėte antsvorio turinčioms ar dėl savo figūros labai kompleksuojančioms moterims, kurios vis bijo, kad sulieknėti joms nepavyks?

– Patarčiau liautis ieškoti kažkokių naujų stebuklingų dietų. Jų tikrai nereikia. Tiesiog atsistokite viena namuose prieš veidrodį ir išsamiai save apžiūrėkite, įvertinkite save realiai ir pasižiūrėkite, ar tikrai yra taip blogai, kaip galvojate.

O jeigu manote, kad tikrai reikia numesti keletą nereikalingų kilogramų, tuomet priimkite sprendimą jų atsikratyti. Svarbu tik, kad tą sprendimą priimtumėte pati, kad jis nebūtų primestas aplinkinių nuomonės.

Keistis turite norėti pati, nes jums to reikia tam, kad pati geriau jaustumėtės, o ne kad atrodytumėte gražesnė kitiems. Na, ir tada be streso, ramiai be jokių drastiškų žingsnių pradėkite tai daryti ir tikėkite, kad jums tikrai pavyks.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“