Kaip išvengti nemalonių pasekmių? Pirmiausia, prižadėti sau kitą kartą nekartoti klaidų, o dabartinį laiką išnaudoti poilsiui ir sveikos mitybos įgūdžiams lavinti. Kokie patarimai padės pasijausti geriau?
Šiltas vanduo su citrina
Patariama rinktis šiltą, o ledinį vandenį, kadangi toks lengviau ir švelniau priimamas mūsų organizmo, jis nepatiria šoko. Citrina ir jos sultys padeda virškinamajam traktui ypač tada, kai persivalgote riebaus ir sunkaus maisto. Taigi, skanaukite į sveikatą, juolab, kad šis vaisius neskatina pilvo pūtimo, valo organizmą.
Susidraugaukite su paprastais ir sveikais maisto produktais
Nesveikame maiste yra daug angliavandenių, dėl kurių kenčiame alkio priepuolius, todėl metas pagalvoti apie sveikesnę mitybą. Taigi, rinkitės tokį maistą, kuriame būtų gausu skaidulų ir baltymų – išmėginkite kiaušinius su avokadu ir dubenėlį vaisių ar uogų ir pan. Stenkitės visą savaitę nenusižengti sveikai mitybai ir skanaukite daržoves, vaisius ir liesus baltymus. Ir, žinoma, stenkitės, atsilaikyti prieš įvairias pagundas.
Juoda arbata
Nestipri juodoji arbata su citrina arba imbieru bei medumi yra taip pat geras pasirinkimas. Galite gerti ir vienų imbierų arbatą.
Rauginti produktai
Nuo senų laikų žinomas pagirių įveikimo būdas – rauginti produktai. Beje, jie yra ir labai sveiki, tik jų irgi nepadauginkite, kadangi juose nemažai druskos. Skanaukite raugintus kopūstus, agurkus, burokėlius ir pan. Kai kurie išmėgina ir raugintų kopūstų ar agurkų sūrymą, sultis.
Persimonai
Štai japonai, norėdami įveikti pagirias, valgo persimonus. Juose gausu fruktozės, vitaminų A, C. Efektyviu laikomas ir štai toks kokteilis – plaktas žalias kiaušinis, šlakelis obuolių acto, žiupsnelis druskos ir pipirų. Žinoma, verta atsiminti, kad pats žalio kiaušinio vartojimas yra diskutuotinas pasirinkimas.
Kontrastinis dušas
Kontrastinis dušas taip pat padeda atgauti jėgas, suteikia žvalumo ir jėgų. Būtinai išeikite pasivaikščioti gryname ore, pajudėkite.
Ir dar šis tas
Prastą savijautą gali padėti įveikti ir silpnas medaus tirpalas, pomidorų, apelsinų sultys, kava, citrusiniai vaisiai.
Kadangi alkoholio skilimo produktai šalinami pro inkstus, išeikvojama daug organizme esančio vandens, todėl po audringo vakarėlio džiūsta burna. Kad atgautumėte prarastus skysčius, gerkite daug negazuoto mineralinio vandens, prisotinto kalcio, magnio ir natrio.
Padauginus svaigalų, rekomenduojama išgerti iki litro skysčių: vandens ar skiestų citrusinių vaisių sulčių (silpnina pagirias, organizmas mažiau apsinuodija). Tiks ir vandenyje tirpstanti vitamino C, magnio tabletė, aktyvintosios anglys.
Dažniausiai dėl alkoholio poveikio sutrinka organizmo šarmų ir rūgščių pusiausvyra, todėl norisi ko nors rūgštaus. Tokiu atveju padeda kefyras, rauginti kopūstai ar jų sriuba, pomidorų arba daržovių sultys.
Fruktoze ar medumi saldinta arbata su citrina normalizuoja cukraus kiekį kraujyje. Jei plyšta galva, gerkite kuo daugiau skysčių, kad iš organizmo greičiau pasišalintų alkoholis. Vaistų nuo skausmo vartoti nepatartina, nes ir taip smarkiai apkrautoms kepenims tenka dar didesnis krūvis. Organizmui išsivalius nuo alkoholio, galvos skausmas atlėgsta savaime.
O pats geriausias vaistas nuo pagirių – tiesiog nepadauginti!