„Mūsų klinikos kredo – naujovės, kurios yra arčiau žmogaus prigimties. Naudojame medžiagas, savo dėvėjimosi savybėmis, kietumu, amortizacija, plastiškumu labiausiai artimas dantų ir kaulų struktūrai. Mūsų naudojamos plombos natūraliai suauga su dantimis, skatina juos remineralizuotis, o taikomi gydymo metodai įgalina patį žmogaus organizmą kuo veiksmingiau gydyti save“, – sako HSI klinikos gydytoja 20-ies metų darbo patirtį turinti gydytoja odontologė Ieva Bogdanovičiūtė-Hamoudeh.
Natūralus protezavimas
Matydami plačias įžymybių šypsenas ir idealiai lygius dantis nujaučiame – daugelį jų sukūrė specialistų rankos. Akis apgauti nesunku – pakanka teisingai parinkti atspalvius ir formą. Kur kas sunkiau apgauti savo organizmą. Jei protezo konstrukcija ar medžiagos parinktos netinkamai, implantas įsuktas nekokybiškai, aplinkinių matoma šypsena gali slėpti savininko skausmą ir didžiules išlaidas. Todėl geras darbo rezultatas, pasak I. Hamoudeh, – kai pacientas burnoje jaučia dantis, o ne akmenines girnas, galvos svaigimo, ūžesio ausyse ar kitų nemalonių pojūčių lydimą nepakeliamą skausmą. Kai gali ne tik šypsotis, bet ir kramtyti bei ramiai miegoti.
„Vienu metu buvo madingi kuo kietesni protezai, mat manyta, kad tokie yra tvirtesni ir ilgaamžiškesni. Tačiau Dievas sukūrė dantis tam tikro minkštumo ir plastiškumo, kad jie dėvėtųsi. Ir ne be reikalo. Juk jei dantys nesidėvi – dėvisi sąnariai. Ne veltui net ir prabangiausi automobiliai važinėja su guminėmis, o ne deimantinėmis padangomis. Be to, svarbus yra protezo svoris. Jei dantyse nuolat teks nešioti papildomą stiklinę vandens, ir kaklo slanksteliai ims greičiau dėvėtis, – sako odontologė Ieva. – Dabar požiūris keičiasi – pasaulis juda link medžiagų minkštinimo, lengvinimo, link žmogaus prigimties. Mes kategoriškai atsisakėme viso kontūro cirkonio vainikėlių, nes jie dėl savo kietumo visiškai nepriimtini žmogaus organizmui. Natūralūs dantys lengvi, elastingi, natūraliai dėvisi, todėl neapkraunamas žandikaulio sąnarys ir kramtomieji raumenys. Ieškodami minkštos, amortizuojančios grandies atradome ir pradėjome naudoti dalinai kristalizuotą Bio HPP polimerą. Jo pirmtakas PEEK plačiai naudojamas jau daugiau nei 35-erius metus rekonstrukcinėje chirurgijoje kaip stuburo slankstelių bei kitų kaulų pakaitalas. Jau 25-erius metus savo kokybe ir klinikiniais tyrimais paremtais inovaciniais sprendimais lyderiaujanti Vokietijos kompanija „Bredent Group“ PEEK polimerą patobulino – papildė keramikos užpildu. Taip gimė medžiaga BioHPP – maksimaliai odontologijoje naudoti pritaikytas dalinai kristalizuotas polimeras su keramikos užpildu.“
BioHPP – artimiausia žmogaus prigimčiai ir viena inovatyviausių odontologijoje jokio metalo neturinti medžiaga. Lengva, kelių spalvų, atitinkanti kaulų struktūrą, amortizuojanti, hipoalergiška. Anot Ievos, vis dažniau žmonėms, besikankinantiems dėl per kieto protezo, dalis jo šalinama ir keičiama BioHPP polimeru.
Natūralus gydymas
Šiuolaikinio gyvenimo tempas keičiasi, technologijos vystosi sparčiai, kartu keičiasi ir odontologinių medžiagų pasiūla. Žmonės dažnai neturi laiko analizuoti, kokie produktai jiems siūlomi, tad su viskuo sutinka. O pasirinkimas tikrai yra įvairus. „Mes norime pasakyti, kad yra ir kitokių medžiagų, artimesnių žmogaus prigimčiai, ir yra, kas su jomis dirba“, – pokalbį pratęsė HSI klinikos estetinės odontologijos specialistė gyd. Asta Kirdonytė. Ji daugiau nei du dešimtmečius tobulino savo įgūdžius inovatyvios odontologijos pradininko Lietuvoje daktaro Br. Sidaravičiaus klinikoje, tad puikiai išmano naujausias dantų plombavimo technologijas.
,,Danties defektų yra įvairių – ėduonis, nudilimas, traumų padariniai. Ėduonies galima išvengti prižiūrint dantis, sudėtingiau yra su jų dilimu. Dantys bėgant metams dėvisi, danties aukštis mažėja, sukandimas kinta, tai atsiliepia sąnariui, gali net prasidėti galvos skausmai. Dėl šiuolaikinio gyvenimo tempo dantys dyla dar labiau, ir tai išties pastebima. Todėl estetinis plombavimas, kokybiškas danties atkūrimas itin svarbus. Verta prisiminti tai, kad konservatyviojoje odontologijoje taip pat gali būti naudojamos biologiškai suderinamos medžiagos. Biologiškai aktyvios medžiagos plomba suauga su dantimi ir skatina atsikurti jo audinius. Taip atsitinka, nes medžiaga reaguoja į kintantį pH lygį burnoje ir nuolat išskiria kalcio, fosfato ir fluoro jonus bei jais pasipildo. Taip skatinama danties remineralizacija ir smarkiai sumažėja antrinio ėduonies pavojus. Dar labai svarbu, kad tokioje plomboje nėra nuodingų medžiagų bisfenolio A ir bis-GMA.
Mūsų klinikoje taip pat taikomos lazeriu apdorotos laminatės. Joms gaminti naudojama iš anksto paruošta ir apdirbta plombinė medžiaga, tad lieka burnoje ją tik pritaikyti, o ne laukti, kol sukietės. Ši medžiaga nekenksminga, iš jos visiškai pašalinti organizmą dirginantys kenksmingi monomerai. Lazeriu apdorotos laminatės nekaupia apnašų, ilgai išlaiko blizgumą. Išvaizda ir funkcionalumas prilygsta natūraliems dantims.
Kuo medžiaga panašesnė į danties audinį, tuo ji priimtinesnė organizmui. Būtent tokių medžiagų ieškome ir jas naudojame", – sako estetinės odontologijos specialistė gyd. Asta Kirdonytė.
Natūralus gijimas
Dar viena HSI klinikos naujovė, kuri įgalina organizmą gyti be vaistų, yra PRF procedūra.
„Naudojame centrifugą, kuri tiesiog iš paties paciento kraujo išskiria itin veiksmingai gyti padedantį trombocitais papildytą fibriną. Šis leukocitų bei kamieninių ląstelių prisotintas koncentratas skatina ląstelių regeneracijos procesus ir įgalina gydyti save be chemijos. Tai vienas saugiausių, moksliniais tyrimais paremtų metodų. Iš žmogaus venos paimama kraujo, iš jo centrifugoje per kelias minutes išgaunamas PRF koncentratas, kuriame gausu fermentų, baltųjų kraujo kūnelių, trombocitų, kamieninių ląstelių, ir šis nedelsiant perkeliamas į pažeistą vietą. Taigi galima sakyti, kad organizmas paskatinamas gydyti pats save“, – pasakoja rodydama šį stebuklingą prietaisą klinikos vadovė Ieva Hamoudeh.
Moksliškai įrodyta, kad tai labai veiksmingas metodas. Trombocitai suklijuoja žaizdas ir stabdo kraujavimą, tolygiai išlaisvinamas augimo faktorius mažina patinimą, spartina audinių regeneraciją po transplantavimo ir visą sveikimo po operacijos procesą, iki minimumo sumažina kaulo atrofiją išrovus dantį. Ką ten – tokia injekcija netgi galima lyginti raukšles. Taigi skausmas praeina ir sveikstama daug greičiau, mažėja komplikacijų rizika, nebereikia didelių dozių skausmą mažinančių vaistų, papildomų cheminių preparatų, ir visa tai – iš vieno savo paties kraujo mėgintuvėlio.
Štai kaip veikia modernus natūralumas šiuolaikinėje odontologijoje, kai jį taiko savo darbą išmanantys specialistai. Pripažinkite – gerokai pažengėme į priekį nuo tada, kai susiėmę už sutinusio žando laukdavome, kol dantis iškris natūraliai.
Išsamią informaciją apie BIOHPP protezus galite išgirsti iš mūsų lūpų čia.