Ir tai – tik dar viena priežastis gerti kavą. Teigiamų jos poveikių sąraše – kepenų apsauga, pagalba sutrikus erekcijai, Parkinsono, Alzheimerio ligų rizikos sumažinimas ir iš esmės kava gali pailginti jūsų gyvenimą.
Naujausias tyrimas apie kavos poveikį paskelbtas „Cancer Epidemiology, Biomarkers & Prevention“ žurnale. Pietų Kalifornijos universiteto mokslininkai analizavo daugiau nei 5 tūkst. žmonių, kuriems neseniai buvo diagnozuotas storosios žarnos vėžys. Dar 4 tūkst. žmonių grupė, kuriems nebuvo diagnozuotas šis vėžys, buvo pasirinkta kaip kontrolinė.
Buvo stebima, kiek kavos jie išgeria, kokie jų mitybos įpročiai, kiek sportuoja, kiek rūko, vartoja alkoholinių gėrimų, taip pat – šeimos sveikatos istorija.
Tyrėjai nustatė, kad tik kava turėjo teigiamą poveikį šios rūšies vėžiui. Paaiškėjo, kad kuo daugiau kavos jie gėrė, tuo efektyvesnė kovoje su vėžiu ji buvo. Puodelis ar du kavos per dieną reiškė, kad 26 proc. sumažėjo tikimybė susirgti vėžiu, turint omenyje visus rizikos faktorius. Tiems, kurie išgerdavo daugiau nei du su puse puodelio tikimybė sumažėjo 50 proc.
Teigiamas poveikis buvo matomas nepaisant to, ar kava buvo geriama su kofeinu, ar be. Todėl mokslininkai mano, kad tai gali būti susiję su kitais elementais, kurie yra kavoje, tokiais kaip polifenolis (antioksidantas, kuris gali neutralizuoti potencialas vėžines ląsteles), melanoidinai (jie susiformuoja skrudinant kavos pupeles. Jie pasižymi stipriu antioksidaciniu poveikiu) ir diterpenas (jis gali užkirsti kelią vėžiui, padėdamas organizmui kovoti su oksidacine žala).
Išvadose teigiama, kad, žinoma, dar reikėtų papildomų tyrimų prieš kavos vartojimą paskelbiant prevencine priemone, tačiau priduriama: „Raginame kavos mylėtojus pasidžiaugti didele tikimybe, kad kasdienis jų puodelis gali sumažinti riziką susirgti storosios žarnos vėžiu“.