Mikoliškio kaime, Pasvalio rajone, pirtis uždaryta, todėl gyventojai kaip išmano, taip ir prausiasi.
Panevėžio visuomenės sveikatos centro duomenimis, dešimt metų mažėjęs sergamumas niežais jau pernai išaugo. Daugiausiai – Panevėžio, Pasvalio, Kupiškio rajonuose.
Rokiškio rajone jau šį mėnesį užfiksuota keliais atvejais daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Tarp užsikrėtusiųjų – pusė moksleivių.
Žmonės nenori patikėti, kad yra sukandžiojami blusų, ir visi pyksta. Labai sunku dermatologui bendrauti su pacientu, ypač jeigu yra parazitinių vabzdžių įkandimas
„Yra pakilimas ir utėlėtumo, ir niežų. Blusų atsirado. Žmonės nenori patikėti, kad yra sukandžiojami blusų, ir visi pyksta. Labai sunku dermatologui bendrauti su pacientu, ypač jeigu yra parazitinių vabzdžių įkandimas. Prasideda pasakos apie gerą gyvenimą ir apie tai, kaip tvarkinga namuose. [Bet gali užsikrėsti] nebūtinai namuose, gali visuomeninėse įstaigose“, – sako dermatovenerologas Vidutis Brazaitis.
Specialistai spėja, kad sergamumas niežais žiemą padidėjo, nes daugiau užsikrėtusiųjų kreipiasi į gydytoją, nesilaiko asmens higienos, dėl šalčio rečiau maudosi.
„Niežai yra kolektyvinis susirgimas, daugiausiai perduodamas esant uždarose patalpose, žiemos metu daugiau būnant ten, kur daugiau žmonių – būtent ugdymo įstaigos yra tinkamiausia vieta. [Susergama, nes] nesilaikoma asmens higienos, neplaunamos rankos“, – teigia Panevėžio visuomenės sveikatos centro skyriaus vedėja Dovilė Brajinskienė.
Ligonį patariama izoliuoti, valyti patalpas drėgnu būdu, naudojant 1–2 proc. sodos tirpalą.