Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Dėl gripo uždaromos mokyklos, bet dėl to mokslo metai neilgės, pamokų nedaugės

Gripas nesitraukia. Gripo epidemija paskelbta jau 40 Lietuvos savivaldybių, nedirba per 230 bendrojo ugdymo mokyklų. Vis dėlto po priverstinių atostogų moksleiviams teks padirbėti kiek intensyviau, nors mokslo metai jiems ir neilgės. Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) rekomenduoja mokytojams peržiūrėti ugdymo procesą ir jį pakoreguoti taip, kad vaikai įgytų būtinų žinių.
Gripas
Gripas / BFL nuotr.

Jeigu mokyklos administracija nusprendė, kad epidemijos metu ugdymo įstaiga neveiks, praleistos dienos vis tiek bus įskaičiuojamos į mokymosi dienų skaičių. Nevykstant pamokoms mokytojai gali konsultuoti sveikus mokinius namuose naudodamiesi elektroniniu dienynu, kitomis informacinių technologijų priemonėmis, tačiau naujų temų nepradėti, nes tuomet dar labiau nukentės sergantieji, skelbia ŠMM.

Procesas stabdomas laikinai

Bendrose programose yra aprašyti mokinių pasiekimai – ką jie privalo mokėti besimokydami tam tikroje klasėje. Todėl mokytojams tenka perplanuoti ugdymo turinį, – sakė A.Šuminienė.

Anot ŠMM Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vedėjos pavaduotojos Audronės Šuminienės, gripo epidemijos metu ugdymo procesas sustabdomas laikinai, jeigu mokykloje serga daugiau nei penktadalis mokinių. Kadangi svarbiausia, kad sveiki mokiniai galėtų mokytis toliau, epidemija neplistų, uždaryti mokyklas yra vienas iš sprendimų.

„Ugdymo proceso sustabdymo iš dalies turės įtakos mokinių pasiekimams, nes ugdymo procesas Lietuvoje 6-11 klasių mokiniams trunka vidutiniškai 35 savaites. Sustabdžius jį savaitei ar dviem, tas laikas iškrenta. Tačiau bendrose programose yra aprašyti mokinių pasiekimai – ką jie privalo mokėti besimokydami tam tikroje klasėje. Todėl mokytojams tenka perplanuoti ugdymo turinį“, – sakė A.Šuminienė.

Jeigu dalis pamokų neįvyksta, mokytojams privalo apsispręsti, kokias temas sujungti, kaip suintensyvinti mokymąsi, kad vaikai nenukentėtų ir įgautų tuos pačius pasiekimus, kurie numatyti bendrosiose programose. Tačiau mokymosi krūvis neturi būti didinamas.

Vilniuje uždarytos trys mokyklos

Vilniaus visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus vedėja Giedrė Aleksienė pranešė, kad Vilniuje pamokos nevyksta trijose mokyklose – Užupio gimnazijoje, „Ateities“ ir „Ryto“ mokyklose. Ar nutraukti ugdymo procesą sprendžia pati mokykla, atsižvelgdama į Vilniaus savivaldybės, visuomenės sveikatos centrų rekomendacijas. Paprastai pamokos nevyksta, jeigu suserga daugiau nei 20 proc.

G.Aleksienės žiniomis, „Ateities“ ir „Ryto“ mokyklose serga net apie trečdalis vaikų.

„Mokykla yra masinio susibūrimo vieta, o jeigu paskelbta epidemija, vadinasi, sergamumas didelis, virusas yra labai lakus, greitai plinta. Sunkiai sergantys vaikai lieka namuose, tačiau kiti, kuriems liga tik prasideda, sloguoja ir platina virusą mokyklose. Todėl norint nutraukti epideminį procesą ir siūloma uždaryti mokyklas“, – kalbėjo G.Aleksienė.

Rekomenduoja uždaryti dviem savaitėms

Pradinukams tai šventė, bet vyresniesiems moksleiviams, besiruošiantiems egzaminams, reikia mokytis, – sakė G.Aleksienė.

Visuomenės sveikatos centrai rekomenduoja mokyklas epidemijos metu uždaryti dviem savaitėms. Per tiek laiko paprastai pasveikstama, liga nebeplinta. Tiek laiko paprastai trunka ir pati epidemija. „Pamokos galėtų nevykti per visą epidemijos laiką. Bet mokyklos turėtų įvertinti visą situaciją – ar vaikai pradėjo sirgti nuo pat epidemijos pradžios, ar staiga susirgo ir nelankė mokyklos“, – sakė G.Aleksienė.

Vilniaus Užupio gimnazijoje pamokos nevyks tik šią savaitę, pirmadienį mokiniai jau turėtų rinktis į klases. Taip pat turėtų būti ir „Ryto“ mokykloje, „Ateities“ mokykla užsidaro savaitei, ten serga daugiau nei 30 proc. mokinių. Pradinukams kitą savaitę bus atostogos, tad šiuo metu stabdyti ugdymo procesą mokykloms paranku.

G.Aleksienė teigė jau prieš kelerius metus pandemijos metu pasiūliusi mokykloms apsvarstyti galimybes mokyti savo mokinius nuotoliniu būdu. „Pradinukams tai šventė, bet vyresniesiems – gimnazistams, baigiamųjų klasių moksleiviams, besiruošiantiems egzaminams, reikia mokytis“, – kalbėjo Vilniaus visuomenės sveikatos skyriaus vedėja.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai