„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Dėl ligos mažoji ukrainietė Olga vos gali matyti: kovingas jos charakteris neleidžia pasiduoti

Dvylikos asmenų šeima dėl karo Ukrainoje į Lietuvą atvyko pernai balandį. Sutuoktiniai Kateryna ir Anatolijus augina vieną biologinį vaiką, globoja dar aštuonis, o 8-erių Olgą yra įsidukrinę.
Jauniausia šeimynos narė Olga kovoja dėl regėjimo
Jauniausia šeimynos narė Olga kovoja dėl regėjimo / Asmeninio archyvo nuotr.

Šiuo metu jų dėmesys labiausiai sutelktas į jauniausią šeimynos narę, turinčią įgimtą akių ydą, dėl kurios mergaitė vos gali matyti, rašoma draugijos „SOS vaikų kaimai“ pranešime žiniasklaidai.

Šeimos istorija

Šiuo metu ukrainiečių šeima gyvena labdaros ir paramos fondo „SOS vaikų kaimų“ suteiktame būste. Ukrainiečiai į Lietuvą atvyko praeitų metų balandžio pabaigoje iš Dniepropetrovsko rajono, Piatikhatkos gyvenvietės.

Praėjusią vasarą Lietuvoje daugiavaikė globėja Kateryna sužinojo, kad serga vėžiu, itin agresyvia forma. Tuomet organizacija „SOS vaikų kaimai“, teikianti 7 skirtingas paslaugas grėsmėje atsidūrusiems vaikams ir jų tėvams, ukrainietei padėjo Lietuvoje gauti gydymą, organizacijos partnerių lėšomis aprūpino šeimyną maistu ir kitomis būtinomis priemonėmis.

Iki šeimą sudrebinusios žinios apie mamos ligą, tėtis Anatolijus Lietuvoje dirbo statybos įmonėje, tačiau dėl žmonos sveikatos buvo priverstas atsisakyti darbo ir rūpestį paskirti vaikų priežiūrai. Laimei, vienas šeimos košmaras baigėsi – Kateryna neseniai sužinojo puikią žinią – po metų kovos ligą ji įveikė. Nepaisant ligos, moteris praėjusią savaitę įgijo psichologijos studijų bakalauro laipsnį.

Asmeninio archyvo nuotr./Gausi Katerynos ir Anatolijaus šeima
Asmeninio archyvo nuotr./Gausi Katerynos ir Anatolijaus šeima

Kol ukrainiečių šeima atsistos ant kojų, „SOS vaikų kaimai“ juos vis dar pagal galimybes remia apgyvendinimu, maistu, užimtumu, teikia specialistų pagalbą ir pilną priežiūrą.

Šeši iš aštuonių Katerynos ir Anatolijaus globotinių serga ta pačia nepagydoma liga, kuri kliudė būti įvaikintiems. Tačiau šios ukrainiečių poros vaikų diagnozės neišgąsdino ir jie priėmė juos į savo glėbį bei kartu su savo biologiniu sūnumi apipylė rūpesčiu. Vaikų amžius – nuo 8 iki 16 metų, o jauniausia šeimynos narė Olga kovoja dėl regėjimo.

Mergaitei reikalingas gydymas

Dėl įgimtos akių ydos Olga Ukrainoje buvo pirmasis vaikas, kuriam persodinta mirusio donoro akis. Operacija buvo sėkminga, tačiau organizmas nepriėmė naujo organo ir mergaitei regėjimas nepagerėjo. Negana to, dėl vaikams labai retai diagnozuojamos glaukomos, mergaitė blogai mato ir su savąja akimi (regėjimas -13). Mergaitė gali matyti tik didelius objektus, ji negali nei skaityti, nei rašyti. Pastaruoju metu Olga skundžiasi stipriais akies skausmais.

Asmeninio archyvo nuotr./Olgai reikia pagalbos
Asmeninio archyvo nuotr./Olgai reikia pagalbos

Mergaitei pasisekė patekti į mylinčią ir rūpestingą šeimą, o pati Olga, kaip pasakoja artimieji, yra kovingo charakterio, kuris jai padeda nepasiduoti su užklupusiu iššūkiu.

Šiuo metu mergaitė turi vienintelį norą – geriau matyti. Siekiant šio tikslo, Olgai reikalingas skubus gydymas. Kaip informavo labdaros ir paramos fondas, padedantis ukrainiečių šeimai, Lietuvoje nepavyko rasti specialistų, turinčių patirties dirbant su tokia akių patologija bei galinčių priimti Olgą gydymui.

„SOS vaikų kaimai“ Anglijoje (Didžioji Britanija) rado specialistus, kurie savo praktikoje turėjo panašius, į ukrainietės ligą, atvejus. Pelno nesiekianti organizacija ir Olgos mama pirmiausia su gydytojais oftalmologais mikrochirurgais iš Anglijos turėjo nuotolinę konsultaciją, kurios metu buvo paskirtas medikamentinis gydymas. „SOS vaikų kaimai“ padengė konsultacijos ir vaistų išlaidas. Deja, gydymas nebuvo efektyvus, tad gydytojai kviečia Olgą atvykti gydytis į vieną iš Anglijos klinikų.

Asmeninio archyvo nuotr./Gausi Katerynos ir Anatolijaus šeima
Asmeninio archyvo nuotr./Gausi Katerynos ir Anatolijaus šeima

Antradienį iš Anglijos klinikos gautas sąrašas dokumentų, kurių reikia Olgos mamai, norint gauti medicininę vizą. Siekiant gauti medicininę vizą Anglijoje, reikia patvirtinti ne tik vizito tikslą, bet ir įrodyti galimybę sumokėti už operaciją.

„Gydymo išlaidos nėra įkandamos ir finansiškai pakeliamos Olgos globėjams. Klinikos pateiktos preliminarios gydymo išlaidos sudaro daugiau nei 10 tūkstančių svarų sterlingų, o dar papildomai kainuotų lėktuvo bilietai ir apgyvendinimas po operacijos, – sako labdaros ir paramos fondo „SOS vaikų kaimai“ Ekstremalių situacijų projektų vadovė Renata Aleknienė.

– Nepaisant išvardintų iššūkių, šeima yra labai organizuota ir draugiška. Kiekvienas vaikas žino, kaip elgtis ir kokios jo pareigos šeimoje.“ Šeima viliasi, kad Anglijos gydytojai galės padėti Olgai ir ji atgaus regėjimą.

Draugija „SOS vaikų kaimai“ padeda ir remia daugiau nei 2000 vaikų. Fondas negali padengti Olgos gydymo išlaidų, tad prašo visuomenės pagalbos.

Aukoti sergančiai mergaitei iš Ukrainos galite:

Banko pavedimu

SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugija

Sąsk. Nr. LT06 7044 0600 0119 3478

Swedbank

Paskirtis: Olga

Aukojant internetu

Sos vaikų kaimai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs