Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Didžiausi mitai, susiję su dantų implantais. Ką reikėtų žinoti apie procedūrą?

Prieš kelerius metus gydyti smarkiai pažeistus dantis protezais ar tiltais buvo įprasta praktika. Vis dėlto šiandien specialistai sutinka, kad tokios procedūros kartais padaro daugiau žalos gretimiems dantims nei padeda pažeistajam. Nuimami protezai nepadeda sustabdyti netekus danties vykstančių pokyčių žandikaulyje, kurie gali pasireikšti kaulo nykimu, išsikraipiusiais dantimis ar netaisyklingu sąkandžiu. Tačiau apie dantų implantus, kaip alternatyvą, sklando labai daug mitų.
Odontologo darbas
Odontologo darbas / „Scanpix“ nuotr.

Tad ar tiesa, kad jie labai skausmingi, brangūs, pastebimi šypsantis ir dar reikalauja ypatingos priežiūros?

1 mitas. Dantų implantai yra skausmingi ir rizikingi sveikatai

Danties implantas – tai danties šaknį atstojantis specialios formos titano lydinio varžtas, kurį organizmas gerai toleruoja, jis nesukelia jokios alergijos. Kaulas suauga su implantu, tad šis procesas padeda išvengti žandikaulio nykimo.

„Paprastai implantacija yra vertinama kaip nesudėtinga intervencija, kuriai užtenka vietinės nejautros, tokios kaip taisant ar traukiant dantį, tad skausmas nejaučiamas. Trukmė – iki valandos. Tačiau būna ir daug sudėtingesnių atvejų, kai tam, kad būtų galima įsriegti implantus, tenka atkurti kaulo tūrį, kuris jau yra sunykęs nuo netinkamo ar uždelsto gydymo“, – pranešme spaudai teigia Andriejus Charitonovas, klinikos „InMedica“ gydytojas implantologas.

2 mitas. Implantacijos procesas yra labai ilgas

Danties implantą įsriegti galima vos per 20–30 minučių, jeigu paciento žandikaulio būklė gera. Vis dėlto dažnu atveju gydymą tenka padalinti į kelis etapus.

„Per pirmą apsilankymą atliekama diagnostika, sudaromas gydymo planas bei pradedamos pirminės gydymo procedūros, ypač jei reikia tvarkyti didelį skaičių dantų. Galima netgi atlikti ir implantaciją.

Po implantacijos siūlai išimami praėjus savaitei ar dviem, kai įvertinama paciento būklė. Po 3–5 mėnesių, implantui suaugus su kaulu, galima pradėti protezavimo procesą: formuojamos dantenos, gaminamas dantis bei pritvirtinamas prie implanto. Ši procedūra užtrunka nuo 10 iki 20 dienų. Protezavimą galima atidėti ir vėlesniam laikui.

Turėjome vieną pacientą, kuris atvyko protezavimui pradėjus 8 metams po implantacijos. Tiesiog jam niekaip anksčiau nepavyko apsilankyti Lietuvoje“, – šypsosi gydytojas.

3 mitas. Dantų implantai yra pastebimi šypsantis ar kalbant

Tiesa tokia, kad dantų implantai itin tiksliai atkartoja tikruosius dantis, tad aplinkiniai apie implantus burnoje sužinos nebent tada, jeigu patys jiems tai pasakysite.

4 mitas. Labai brangu ir reikalauja specialios priežiūros

Po 3–5 mėnesių, implantui suaugus su kaulu, galima pradėti protezavimo procesą

Specialistas sutinka, kad pradinė dantų implantų kaina yra didesnė nei alternatyvų (dantų tiltelių ar protezų). Vis dėlto dantų implantai, priešingai nei protezai ar dantų tilteliai, leidžia išvengti sveikų dantų šlifavimo, sukuria galimybę ilgiau turėti natūralią šypseną.

Dažnai tenka pasirinkti, ar atkurti kramtymo funkciją išimamais protezais, ar implantuoti. Ar smagu nešioti išimamus dantis? Ko gero, tai retorinis klausimas. Tad jeigu asmuo su išimamais protezais po kelerių metų persigalvos, protezavimo procedūrą reiks pakartoti. Tokiu atveju suma bus nemenka.

5 mitas. Implantai reikalauja specialios priežiūros

Kalbant apie specialią priežiūrą, tiesa tokia, kad dantų implantai nereikalauja jokių papildomų šalinimų, valymo ar kitokios specialios priežiūros. Jais reikia rūpintis taip pat, kaip įprastais dantimis – užtenka paprasto dantų šepetėlio ir pastos, tarpdančių šepetėlio ir įprastinės burnos higienos du kartus per metus. Vienintelis niuansas – negalima naudoti tarpdančių siūlo.

A.Charitonovas pastebi, kad dažnai pacientai, ypač gyvenantys užsienyje, nerimauja, kas nutiks, jeigu po implantacijos ar protezavimo iškils kokių nors bėdų. „Mano patarimas: pasirinkti patikimo gamintojo implantą, o gydytojas suteiks išsamią informaciją. Žymūs implantų gamintojai savo interneto svetainėse pateikia nuorodas, kur, iškilus problemai, pacientas gali kreiptis pagalbos, tad nesvarbu, ar esate Anglijoje, Ispanijoje ar JAV – pagalba gali būti šalia“, – pasakoja specialistas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Apie kokius sveikatos sutrikimus praneša liežuvio spalva?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai