Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Didžiojoje Britanijoje už žmonos ar vyro užgauliojimą grės kalėjimas

Didžiojoje Britanijoje planuojama įstatymu prilyginti emocinį smurtą šeimoje fiziniam smurtui. Tai reiškia, kad už nuolatinę partnerio kontrolę, patyčias, grasinimus ar finansinės nepriklausomybės apribojimą galėtų grėsti laisvės atėmimas iki 14 metų.
Išsiskyrimas
Areštinė / „Fotolia“ nuotr.

Įstatymo rengėjai tikisi, kad sugriežtintos bausmės padrąsins kreiptis pagalbos daugiau kenčiančiųjų nuo artimų žmonių smurto ir prievartos.

Skaičiuojama, kad Didžiojoje Britanijoje nuo smurto artimoje aplinkoje kasmet nukenčia apie 1,2 mln. moterų, tačiau tik nedidelė jų dalis kreipiasi į policiją. Dažna nukentėjusioji pagalbos pradeda ieškoti tik po kelių dešimčių smurto incidentų.

Panašūs įstatymai jau galioja Jungtinėse Amerikos Valstijose. Skaičiuojama, kad nuo jų priėmimo kreipimųsi į policiją dėl smurto artimoje aplinkoje padaugėjo dvigubai.

Specializuotos pagalbos centrų (SPC) kontaktai pranešti apie smurtą patyrusius asmenis savivaldybėse. Pagalba teikiama kasdien nuo 9 iki 17 val. darbo dienomis. Pagalbos moterims linija 8800 66366 kiekvieną dieną 10–21 val. Bendrosios pagalbos numeris 112 (visą parą).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos