Štai dietologės paaiškinimas:
„Taigi, kai nusprendžiate nebevartoti cukraus (o kai sakau „nebevartoti cukraus“, kalbu apie pridėtinį cukrų, esantį tokiuose produktuose kaip gazuoti gėrimai ir saldumynai), atsitinka keli dalykai:
- Praėjus vos kelioms valandoms pasikeičia hormonų lygis. Hormono insulino lygis pradės mažėti. Insulinas yra, kaip mes vadiname, anabolinis hormonas, jis padeda auginti kūno masę, arba išlaikyti riebalų kiekį. Todėl labai sunku atsikratyti svorio ir deginti riebalus, kad kūnas gautų kalorijas, kai kraujyje yra daug insulino. Tačiau kai nustojate vartoti cukrų dideliais kiekiais, kūnui tampa lengviau prieiti prie riebalų sankaupų ir deginti juos, kad kūnas gautų energijos.
- Po kelių dienų ir savaičių pastebėsite, kad mažėja ir lipidų lygis, ypač trigliceridų, kaupiančių riebalus kraujyje. Tai labai svarbu, kadangi didelis trigliceridų kiekis kraujyje padidina širdies ligų riziką. Kartais pastebėsite, kad mažėja cholesterolio kiekis kraujyje, ypač blogojo cholesterolio.
- Kitas svarbus pokytis, kurį pastebime per ilgesnį laikotarpį, tai gomurio pasikeitimas. Dalykai, kurie turėjo „normalų“ skonį (kalbant apie saldumą), įgaus labai nemalonaus saldumo skonį, ir jūsų gomurys prisitaiko, kad jam nereikėtų tiek daug cukraus pasitenkinimo jausmui gauti. Gomurio pokyčiai padės palaikyti mitybos pokyčius, kadangi jums nesinorės tiek daug saldumynų, o ir saldumynai nebebus tokie skanūs, kaip anksčiau.“