Dietologų žodis: 7 arbatos, kurios padeda mesti svorį

Internautai nesustodami kalba apie svorį mažinančias arbatas. Ieškodami stebuklingų detoksikacijos arbatėlių, kupinų sunkiai ištariamų ingredientų, turėtumėte žinoti, kad nėra labai daug mokslinių įrodymų, patvirtinančių arbatos poveikį. Žinote, kas turi mokslinių įrodymų? Sena gera arbata, kurią tikriausiai turite savo spintelėje.
Arbatų rūšys
Arbatų rūšys / 123RF.com nuotr.

Neseniai „European Journal of Nutrition“ publikuotas tyrimas su gyvūnais parodė, kad juodoji arbata, mažindama nutukimą skatinančių bakterijų žarnyne kiekį bei didindama liesąją masę palaikančių bakterijų kiekį, gali paskatinti sveiką svorio kritimą.

„Kai kurios juodosios arbatos sudedamosios dalys lieka žarnyne ir yra tarsi kuras „gerosioms“ žarnyno bakterijoms, – aiškina Jennifer McDaniel, registruota dietologė, Mitybos ir dietologijos akademijos atstovė, kuri tyrime nedalyvavo. – Šie pokyčiai žarnyno bakterijose daro teigiamą poveikį metabolizmui ir galbūt būtent jie yra atsakingi už nedidelį svorio kritimą.“

Svorio atsikratyti padeda ne tik juodoji arbata. „Nors jokia arbata ar žolelių gėrimas nesukels didelio svorio kritimo, arbatose ar žolelių gėrimuose yra ingredientų, kurie tiesiogiai ar netiesiogiai palaiko svorio kritimą, esant tinkamai mitybai ir sportui“, – sako J.McDaniel.

Pateikiame septynias arbatos rūšis, kurios gali padėti atsikratyti kelių kilogramų, o jas galite rasti net savo spintelėje ir vartoti be įžymybių palaiminimo.

Žalioji arbata

Yra įrodymų, kad žalioji arbata, kaip ir juodoji, padeda žmonėms atsikratyti kilogramų, ir už tai reikia dėkoti antioksidantams katechinams, kurių yra džiovintuose žaliosios arbatos lapeliuose.

„Katechinai stimuliuoja simpatinę nervų sistemą, kad ši padidintų energijos naudojimą bei skatintų riebalų oksidaciją (skaidymąsi), – aiškina Stefanie Mendez, dietologė, moterų fitneso ir mitybos paslaugų įmonės „Matriarch“ viena įkūrėjų.

– Kai kurie tyrimai rodo, kad ilgalaikis katechino vartojimas gali net sumažinti užsikimšusių arterijų ir širdies ligų riziką, kadangi sumažina LDL cholesterolio formavimąsi, o jis yra viena pagrindinių aterosklerozę sukeliančių priežasčių; bei sumažina riebalų kiekį organizme.“

J.McDaniels rekomenduoja gerti bent keturis puodelius paprastos žaliosios arbatos, jei norite pajusti rezultatus.

Baltoji arbata

„Baltoji arbata, ne kaip žalioji ar juodoji, nėra oksiduota, todėl joje yra didelė katechinų koncentracija, – sako J.McDaniels. – Baltojoje arbatoje esantys katechinai pagreitina metabolizmą ir skatina pilvo srities riebalų kiekio mažėjimą bei svorio kritimą. Kaip ir žaliojoje arbatoje, katechinų ir kofeino kombinacija baltojoje arbatoje skatina svorio kritimą.“

Taigi, rinkitės baltąją arbatą su kofeinu. Tik negerkite jos prieš miegą.

Flickr.com/Ramunėlių arbata
Flickr.com/Ramunėlių arbata

Ramunėlių arbata

„Flavonoidai, esantys ramunėlių arbatoje, atpalaiduoja ir padeda greičiau užmigti, – sako J.McDaniel. – Gerai žinoma, kad miego trūkumas sulėtina svorio metimo progresą. Todėl gerdami ramunėlių arbatą prieš miegą, miegosite ilgiau; be to, taip ši arbata netiesiogiai padės atsikratyti nereikalingų kilogramų.“

Kalbant apie miegą, viskas priklauso nuo dienotvarkės – puodelį ramunėlių arbatos paverskite vakariniu ritualu.

Pipirmėtėmis kvėpavę kas dvi valandas, per savaitę suvartodavo apie 2800 kilokalorijų mažiau.

Ulongo (Oolong) arbata

Ulongo arbatoje, lygiai kaip žaliojoje ir juodojoje, yra arbatos polifenolių, kurie turi naudos sveikatai.

„Panašiai, kaip ir žalioji arbata, manoma, jog ir ulongo arbata gali sumažinti riebalų kiekį organizme bei padėti atsikratyti svorio gerinant riebalų metabolizmą, – sako S.Mendez. – Kai kurie smulkūs tyrimai taip pat rodo, kad ulongo arbata gali pagreitinti metabolizmą beveik 3 procentais, tačiau reikia daugiau tyrimų, kadangi reikia nustatyti, ar tai trumpalaikis ar ilgalaikis metabolizmo paspartinimas.“

Mokslininkai taip pat tiksliai nežino, ar metabolizmas pagreitėja dėl antioksidantų, ar dėl kofeino, esančio ulongo arbatoje. Todėl šią arbatą pirkite tik su kofeinu.

Fotolia nuotr./Pipirmėtė
Fotolia nuotr./Pipirmėtė

Pipirmėčių arbata

Pipirmėtės jau seniai siejamos su virškinimu, kadangi jos padeda atpalaiduoti žarnyno raumenis.

„Tačiau manoma, kad mėtų ir pipirmėtės arbatos padeda mesti svorį, nes mažina apetitą“, – sako S.Mendez.

Vienas tyrimas net parodė, kad žmonės, pipirmėtėmis kvėpavę kas dvi valandas, per savaitę suvartodavo apie 2800 kilokalorijų mažiau.

Kiaulpienių arbata

Jei norite atsikratyti organizme prisikaupusio vandens, kiaulpienių arbata gali jums padėti. Taip yra todėl, kad šios arbatos komponentai skatina šlapinimąsi, sako J.McDaniel: „Kiaulpienių arbata gali padėti esant sutinimui po sūraus maisto, kadangi diuretinės arbatos savybės gali padėti neužlaikyti vandens ir druskos organizme.“

Svarstyklių rodyklė rodys mažesnius skaičius, kadangi neteksite prisikaupusio vandens, sako S.Mendez, „tačiau poveikis yra trumpalaikis ir neatspindi tikrojo svorio ar riebalų kiekio mažėjimo“.

Roibos (Rooibos) arbata

Šiame Pietų Amerikos augale yra gausybė flavanoido aspalatino, kuris gali potencialiai paspartinti svorio metimą. „Apalatinas gali padėti sureguliuoti cukraus kiekį kraujyje ir pagerinti atsparumą insulinui, – aiškina J.McDaniel. – Jei atsparumas insulinui pagerėja, angliavandeniai efektyviau apdorojami ir naudojami energijai, o ne „atsargai.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis