Atidarymo ceremonijoje Nacionalinio kraujo centro direktorė Joana Bikulčienė pabrėžė, jog apsisprendimą įsikurti prekybos ir pramogų centre „Babilonas“ lėmė siekis būti kuo arčiau žmonių.
„Prekybos ir pramogų centras „Babilonas“ yra ta vieta, kur suvažiuoja žmonės pramogauti ir apsipirkti ne tik iš miesto ar rajono, bet ir viso Panevėžio regiono. Ieškodami vietos, kur galėtume įsikurti, pirmiausia galvojame apie pacientus. Kad sergantis žmogus gautų kokybiško kraujo, Kraujo centras turi laiku jo paimti. Vadinasi, turime atsidurti ten, kur žmonės dirba arba pramogauja, leidžia savo laisvalaikį. „Babilonas“ bus pirmoji prekybos ir laisvalaikio vieta Lietuvoje, kur mes būsime nuolat“, – sakė NKC direktorė.
Pasak NKC Panevėžio filialo vadovės Ritos Vaitkienės, prekybos ir pramogų centras „Babilonas“ pasirinktas neatsitiktinai – kasdien čia apsilanko beveik 10 tūkst. Žmonių.
„Jei bent keli procentai paaukos kraujo, bus labai gerai“, – įsitikinusi R.Vaitkienė.
Idėją, kad kraujo centro padalinį būtų galima įsteigti prekybos centre, R.Vaitkienė parsivežė iš Talino, kur lankėsi šį pavasarį. Estijos sostinės viename prabangiausių prekybos centrų tarp ištaigingų parduotuvių įsikūręs ir Talino kraujo centras. Estijos kolegų teigimu, tokia vieta pasiteisino su kaupu.
„Jeigu sekasi Talinui, tikiuosi, seksis ir mums. Sulaukti daugiau kraujo donorų galėsime ir todėl, kad mūsų darbo laikas bus lankstesnis – dirbsime iki 19 val. ir savaitgaliais. O tai labai patogu dirbantiems žmonėms, nes nebereikės atsitraukti nuo darbų“, – įsitikinusi NKC Panevėžio filialo direktorė.
Rugsėjo 1-ąją prasmingai dovanojant kraujo paminėti sutiko Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos dvyliktokai Živilė Sereikaitė, Grėta Cedronaitė, Mindaugas Nauronis ir Gabrielė Grybaitė.
Abiturientai sako, kad tokią įsimintiną dieną, kuomet peržengiamas 12-tos klasės slenkstis, norėjosi praleisti prasmingai ir parodant puikų pavyzdį jauniesiems moksleiviams. Taip pat jaunuoliai supranta, jog pagalbos ir jiems patiems gali prireikti bet kada, tad noriai ir su šypsena veide dovanojo kraujo pirmą, bet ne paskutinį kartą.
Tapti kraujo donoru galima visiems sveikiems pilnametystės sulaukusiems asmenims. Vyrai per metus gali duoti kraujo šešis kartus, moterys – keturis. Iš donoro paimama tiek kraujo, kad būtų saugu ir nekiltų jokių nepageidaujamų reiškinių.
Po kraujo paėmimo procedūros žmogui visiškai pakanka išgerti stiklinę vandens ar saldintos arbatos – ir po dešimties minučių jis jau gali dirbti įprastinį savo darbą.