Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Dubens dugno mankšta – ne tik besiruošiančioms gimdyti

Dar praėjusio šimtmečio pradžioje vokietis ginekologas Arnoldas Kėgelis pasiūlė pratimų kompleksą, padedantį stiprinti dubens dugno raumenis. Juos jis rekomenduodavo moterims, kurios laukiasi ar turi šlapimo nelaikymo problemų. Dabar ši mankšta atgyja, o Japonijoje net mergaitės mokykloje yra mokomos šių pratimų. „Ir ne veltui“, – sako Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistė kineziterapeutė Agnė Novickienė.
Dubens raumenis reikia mankštinti nepriklausomai nuo jūsų amžiaus
Dubens raumenis reikia mankštinti nepriklausomai nuo jūsų amžiaus / 123RF.com nuotr.

Dubens dugno raumenimis reikėtų rūpintis nuolat

Kineziterapeutė Agnė Novickienė teigia, kad pirmiausia į žmogaus organizmą reikėtų žiūrėti kaip į visumą. Todėl ir treniruoti, stiprinti reikėtų visą kūną. Svarbiausia – ne tada, kai jau kyla bėdų.

„Moters sveikatai ir grožiui be galo svarbūs yra dubens dugno raumenys ir organai, – sako VVSB specialistė. – Tačiau dažniausiai apie juos sužinome ir jais pradedame rūpintis tik tada, kai atsiranda problemų, moteris pastoja arba pagimdo. Iš tiesų stiprinti dugno raumenis reikėtų nuolat, juk jie ne mažiau lemia puikią mūsų savijautą ir sveikatą nei kiti kūno raumenys“.

Padeda išlaikyti taisyklingą laikyseną

Reguliariai mankštinantis gerėja žarnyno veikla, mažėja varikozės rizika. Be to, mažėja arba visai išnyksta šlapimo nelaikymo problema, kuri dažnai atsiranda po antro trečio gimdymo.

Visais amžiaus tarpsniais dubens dugno raumenys atlieka labai svarbias funkcijas. Pasak A. Novickienės, jie užtikrina šlapinimosi ir tuštinimosi kontrolę, turi įtakos seksualinės funkcijos kokybei bei yra taisyklingos laikysenos pagrindas, mat kartu su pilvo preso, nugaros raumenimis ir diafragma jie sudaro liemens korsetą.

„Miomos, polipai, nusileidę organai (žarnynas, šlapimo pūslė, gimda, inkstai, skrandis ir kt.), nugaros skausmai arba šlapimo nelaikymas gali būti silpnų ar pertemtų dubens dugno raumenų pasekmės. Teisingai stiprinant šiuos raumenis gerėja kraujotaka, aktyvėja medžiagų apytaka, gražėja laikysena, silpnėja nugaros, dubens skausmai. Reguliariai mankštinantis gerėja žarnyno veikla, mažėja varikozės rizika. Be to, mažėja arba visai išnyksta šlapimo nelaikymo problema, kuri dažnai atsiranda po antro trečio gimdymo“, – dubens raumenų mankštos privalumus vardina visuomenės sveikatos specialistė.

123RF.com nuotr./Dubens raumenų mankšta padeda lengviau pagimdyti
123RF.com nuotr./Dubens raumenų mankšta padeda lengviau pagimdyti

Gali palengvinti gimdymą arba nutolinti menopauzę

Pasirodo, Japonijoje dar mokykloje merginos mokomos dubens dugno raumenų pratimų. Ne veltui į Europą vėl sugrįžta šios mankštos, nes vis daugiau įvairaus amžiaus moterų supranta jų naudą grožiui ir sveikatai.

„Vyresnėms moterims šie pratimai padės palaikyti raumenų tonusą, sumažins dubens organų nusileidimo riziką, atitolins menopauzę. Šie raumenys labai svarbūs nėštumo metu. Todėl atliekant dubens dugno

raumenų mankštą šiuo laikotarpiu raumenys tampa tvirtesni ir elastingesni, moterys lengviau atsistato po gimdymo, mažesnė tarpvietės plyšimų, kirpimų tikimybė.

Pats gimdymas tampa lengvesnis, malonesnis ir greitesnis, – teigia A. Novickienė. – Žinoma, ne mažiau džiugina, kad kartu plokštėja pilvas, stangrėja šlaunys ir oda, pakeliami sėdmenys“.

Kur ir kada mankštintis?

Kineziterapeutė sako, kad dubens dugno mankštos pratimai yra nesudėtingi, juos galima atlikti labai įvairiai: stovint, gulint ant kilimėlių, sportuojant ant kamuolių ar net sėdint.

Juolab dabar yra puiki proga išmokti – Vilniaus visuomenės sveikatos biuras visas, kurios rūpinasi puikia savo savijauta, gera sveikata ir grakščia išvaizda, kviečia į mankštas. Mankštos vyks nuo spalio 4-osios kiekvieną trečiadienį, 12 val., Žemaitės g. 21 (Žemaitės verslo centras). Daugiau informacijos rasite šioje nuorodoje. Užsiėmimus veda kineziterapeutė Agnė Novickienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos