„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

E.Subata: dažniausiai nėra jokių ženklų, rodančių, kad žmogus priklausomas nuo alkoholio

Daugelyje šalių pandemijos metais išaugo nuperkamo ar suvartojamo alkoholio kiekis. Nesaugumo jausmas ir dėl pokyčių kasdienybėje kylančios emocijos, su kuriomis sunku susitvarkyti, gali paskatinti griebtis tauriųjų gėrimų. Klaidingai manoma, kad priklausomybė alkoholiui – ryškiai matoma ir visiems žinoma bei atpažįstama.
Alus
Alus / Hayes Potter / Unsplash nuotr.

Karantino metais daugiau lietuvių į gydytoją kreipėsi patarimo dėl per gausiai alkoholį vartojančių artimųjų, tad galima daryti prielaidą, jog ši problema paūmėjo. E.Subata patarė, kada laikas susimąstyti apie tai, kiek ir ko išgeriate bei kokie klausimai padės suprasti, ar turite problemų dėl alkoholio.

– Vienas iš priklausomybės ženklų – artimųjų pastabos. Kaip suprasti, kad įklimpo žmogus, kuris gyvena vienas ir ilgai su niekuo nesimatė?

Tie, kurie vartoja per daug alkoholio, dažniausiai tai jaučia. Tiesiog reikia sąžiningai pažvelgti į savo elgesį ir atsakyti į klausimus: kokią įtaką alkoholis daro mano sveikatai (darbingumui, miegui, emociniam stabilumui, savijautai), darbui, įsipareigojimams prieš kitus? Jei kyla abejonių, galima surasti drąsos anonimiškai ateiti pasikalbėti su specialistu. Po anoniminės konsultacijos paciento duomenys e.sveikatoje neatsiranda.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“