Kaip į ejakuliacijos sutrikimus reaguoja abu partneriai?
Vyrai į patiriamus ejakuliacijos sutrikimus reaguoja labai įvairiai. Gana nemaža dalis vyriškosios lyties atstovų pernelyg greitą sėklos išsiveržimą priima kaip labai didelę ir skaudžią problemą – jie kaltina savo kūną ir protą, nepasitiki savimi, bijo ir vėl suartėti. Kai kurie, ypač emociškai jautresni vyrai dėl to išgyvena taip stipriai, kad pradeda justi nuolatinį nerimą, galiausiai galintį sukelti netgi depresiją. Kiti galimos problemos nepripažįsta ir savo lytiniu gyvenimu yra gana patenkinti, priimdami akto trukmę kaip visiškai normalų dalyką (viskas gerai, jei vyras dėl to nesijaudina, tačiau išlieka klausimas – kaip dėl to jaučiasi jo partnerė? Ar priešlaikinė ejakuliacija nekenkia santykių harmonijai?). Trečioji grupė visiškai nepripažįsta to, kad priešlaikinė ejakuliacija pirmiausiai yra jų savikontrolės problema ir dėl to kaltina savo partneres – jie teigia, kad būtent antrosios pusės prisideda prie ankstyvos ejakuliacijos. Žinoma, yra ir tokių, kurie visai nesikremta dėl kelias minutes trunkančio lytinio akto – svarbiausia, kad abiems poros atstovams viskas gerai. Taigi viskas priklauso nuo to, kaip jaučiasi ABU partneriai – nei vienas iš jų neturėtų kentėti nepasitenkinimo, nusivylimo, nepasitikėjimo savimi ir panašiai. Dėl to poroms būtina kuo daugiau kalbėtis ir garsiai (bet švelniai) išsakyti savo poreikius, norus, troškimus, nuogąstavimus ir baimes. Įdomiausia tai, kad kartais pakanka nuoširdaus pokalbio ir lytiniai santykiai tarsi „atsinaujina“, grįžta jų kokybė, atsiranda įvairovės ir naujų būdų pasidžiaugti savo partneriu.
Kodėl periodiškai pasikartojančios priešlaikinės ejakuliacijos nereikėtų ignoruoti?
Priešlaikinė ejakuliacija gali trukti visą gyvenimą nuo pat lytinio gyvenimo pradžios arba ji gali atsirasti bet kuriuo metu ir reguliariai pasireikšti dėl pačių įvairiausių priežasčių. Šios priežastys susijusios su stipriais sukrėtimais, santykių problemomis, partnerės pakeitimu, organizmo pokyčiais ir panašiai. Kartais priešlaikinę ejakuliaciją lemia keletas veiksnių ir ne visuomet jie aiškūs. Jei priešlaikinė ejakuliacija pasireiškia tik retkarčiais ar tik kartais – tai visiškai normalu, tačiau jei ji pradeda varginti periodiškai arba nuolat ir taip daryti įtaką poros santykiams, tuomet būtina kreiptis į gydytoją ir ieškoti pagalbos. Ignoruojant periodinę priešlaikinę ejakuliaciją, problema gali tapti tokia gili, kad net galėtų pakenkti poros santykiams bei fizinei ir emocinei jų sveikatai.
Kaip padėti sau, jei į lytinį gyvenimą pasibeldė ejakuliacijos sutrikimai?
Pagalbos būdų tikrai yra – kai kuriais atvejais veiksmingos seksologo konsultacijos, o kai kada prireikia vaistinių preparatų, kurie sukurti būtent ejakuliacijos trukmei prailginti bei jos kontrolei pagerinti. Jei reikia, gali būti taikomas kompleksinis gydymas. Taigi svarbiausia – netylėti ir apie savo problemas kalbėti su šios srities specialistais, kurie tikrai pasistengs surasti priešlaikinę ejakuliaciją galimai sukeliančius veiksnius ir pasiūlyti geriausius jos sprendimo būdus.