Ajovos valstija pritaikė JAV Maisto ir vaistų administracijos vieną iš kodeksų, kuris draudžia variui tiesiogiai liestis su maistu, kurio pH yra mažesnis nei 6.0.
Tai yra blogos naujienos „Moscow Mule“ kokteilio – „Instagram“ dažnai matomo gėrimo, įprastai patiekiamo variniame bokale, – mėgėjams.
Populiarus, tačiau paprastas kokteilis dažniausiai susideda iš degtinės, imbierinio alaus ir limetos sulčių bei būna puošiamas laimo skiltele.
Vidutiniškas „mulo“ (angl. mule) pH yra gerokai mažesnis nei 6.0, todėl vartoti jį, patiektą tokiu estetiškai maloniu būdu, yra nesaugu.
Tačiau kokteilių fotografai gali nenusiminti.
Pasirodo, variniai bokalai, kurių vidus padengtas kitu metalu, pavyzdžiui nikeliu arba nerūdijančiu plienu, yra saugūs ir lengvai prieinami.
„Didelė vario koncentracija yra nuodinga ir jau yra sukėlusi daugybę maistinių ligų“, – aiškinama pranešime.
„Kai varinio bei vario lydinių paviršius kontaktuoja su rūgštiniu maistu, varis gali prasiskverbti į maistą“ ir to pasekmė – apsinuodijimas variu, teigiama pranešime.
Pasak Nacionalinės sveikatos tarnybos, apsinuodijimo variu simptomai yra vėmimas, skrandžio skausmai, sutrikimas, mieguistumas ir alpimo priepuoliai.
Apsinuodijimas variu, kartais vadinamas hipokupremija, arba copperiedus, gali kilti nuo vartojamo rūgštinio maisto, kuris gaminamas nedengtuose variniuose puoduose ar keptuvėse.