Psichosomatinės medicinos instituto ekspertai neabejoja, kad kasdienė geros nuotaikos dozė neturėtų trukti mažiau kaip pusvalandį. Kokia to nauda? Sumažėja stresas, pagerėja miego kokybė. Geriau veikia širdis, kepenys ir plaučiai, jau nekalbant jau moralinę būseną.
Paryžiuje esančiame Sorbonos universitete galima lankyti kursus, kuriuose kalbama apie juoko, kaip visuomenės gerinimo instrumento, svarbą.
Taip pat egzistuoja ir tam tikra jogos rūšis, vadinama juoko joga, ji derina juoką ir specialų kvėpavimą. „Šia jogos rūšimi užsiima milijonai žmonių 75 šalyse“, – laikraščiui sakė Laura Toffolo, juoko jogos asociacijos Italijoje atstovė.
Antropologės iš Prancūzijos Loros Mario teigimu, tokie užsiėmimai atneša džiaugsmą ir palengvėjimo jausmą, kuris gali tęstis dar kelias dienas.
„Juokas gali išgelbėti gyvenimą, tai patvirtinta klinikiniais tyrimais. Pozityviai į pasaulį žvelgiantys žmonės turi daugiau galimybių pasiekti sėkmę darbe ir santykiuose su aplinkiniais. Juokas stimuliuoja imuninę sistemą, didina endorfino ir enkefalino kiekį kraujyje. Šios medžiagos yra natūralūs narkotikai“, – sakė Milano psichologijos mokslų departamento direktorius Claudio Mencacci.