– Kaip stiprinti organizmą, kad nekibtų įvairios ligos?
– Yra daug būdų. Reikia laikytis tinkamos kūno, minčių, jausmų, emocijų, aplinkos higienos.
Turėdami atitinkamų žinių ir valdydami protą, galime sumažinti emocijų lygį, nuolat jaustis laimingi, pozityvūs, pakylėti, lengvi, energingi ir pan.
Daug gero galiu pasakyti apie jau minėtus kordicepso preparatus – tai ne tik maisto papildai, bet ir puikus vaistas nuo daugelio lėtinių ligų, ypač gerai stiprina imunitetą bei visą organizmą.
Taip pat skaitykite: 50 japonų išminties perlų
Beje, Rytų medicinoje šis grybas gydymo tikslais naudojamas jau daugiau kaip 2000 metų ir vertinamas labiau nei ženšenis ar pantai. O ir farmacijos kompanijų dosniai remiama Vakarų medicina jau pripažino unikalias jo gydomąsias savybes.
– Ar mityba padeda stiprinti imunitetą?
– Taip. Reikia stebėti, ką ir kaip valgai, kaip sukramtai maistą.
Alkoholis, kofeinas, druska, cukrus ar dažnas sauso, rūgštaus, labai karšto, šalto ir šildyto maisto vartojimas sukelia ligas ir silpnina imunitetą.
Labai svarbus saikas – būtina nepersivalgyti. Reikėtų daugiau valgyti saulėje augusių vaisių, daržovių, sėklų, žalumynų.
Valgydami žalios spalvos augalų, darydami iš jų kokteilius galime palaikyti gerąją mikroflorą žarnyne. Tada neliks rūgimo, puvimo, pelėsių ir kitų bakterijų, kurios padeda atsirasti metano dujoms žarnyne. O šios naikina B grupės vitaminus, kurie, beje, turėtų gamintis žarnyne, jei tam yra palankios sąlygos.
Labai svarbu pakankamai vartoti tyro, struktūrizuoto (šaltinio arba tirpsmo) vandens, šiltų arbatų.
– Į ką dar atkreipti dėmesį, stiprinant organizmą?
– Svarbūs kvėpavimo pratimai. Jie nuramina protą, emocijas, jausmus, pašalina apie 80 proc. toksinų, organizmas gauna daugiau energijos bei deguonies.
Kvėpavimas retina pulsą ir mažina kraujospūdį, pieno rūgšties susidarymą raumenyse, palaiko deguonies ir CO2 balansą kraujyje, gerina imunitetą, atpalaiduoja sąmonę, didina gebėjimus menui ir mokymuisi, atpalaiduoja kūną, raumenis, nuramina protą, gerina bendrą sveikatos būklę.
Ypač rekomenduotina meditacija, kuri atpalaiduoja, suteikia energijos ir proto aiškumo, apsaugo ar visai pašalina nereikalingas emocines iškrovas.
– Kokias klaidas dažniausiai daro nusprendusieji gyventi sveikai?
– Dažna klaida, kad imamasi tik fizinių priemonių (bėgimo, grūdinimosi ir pan.), bet tai – tik mažoji sveikos gyvensenos dalis. Reikia holistinio (visuminio) požiūrio ir veikimo.
Reikia išmokti valdyti stresus, santykius, laikytis darnos ir doros, moralės principų, prisiimant atsakomybę ne tik už save, artimą, bet ir už pasaulį, bendražmogiškųjų vertybių puoselėjimo ir pan. Be dvasinių praktikų toli nenuvažiuosi.
Norint išvengti klaidų, geriausia klausti kvalifikuotų specialistų, kurie padėtų gyventi teisingai, sveikai ir sutariant su žmonėmis bei gamta.
Kalbino Ilona Petrulytė.
Šaltinis: Sveikas.lt