Kaip net keliose Europos Sąjungos šalyse smarkiai išaugęs vaikų ir jaunuolių sergamumas pneumonija paveiks mūsų šalies gyventojus? Portalas 15min šiuos klausimus uždavė Nacionalinio visuomenės sveikatos centrui (NVSC) bei gydytojams.
Suprasti akimirksniu
- Pneumonija – tai plaučių uždegimas, kurį paprastai sukelia bakterinės arba virusinės infekcijos.
- Ji paveikia gilesnius plaučių audinius nei bronchitas, kuris yra kvėpavimo takų uždegimas ir gali pasireikšti tokiais simptomais kaip karščiavimas, kvėpavimo sutrikimai ir krūtinės skausmas.
- Šį sezoną įvairiose pasaulio šalyse buvo užregistruota žinomų kvėpavimo takų mikrobų, įskaitant respiracinį sincitinį virusą (RSV), rinovirusą ir bakteriją Mycoplasma pneumoniae, kurie yra gana tikėtini šiam metų laikui.
- Mikoplazmų protrūkiai kyla kas kelerius metus ir nepasiduoda gydymui įprastai skiriamiems antibiotikams.
- Daugumai užsikrėtusių vaikų ir suaugusiųjų pirmiausiai pasireiškia į gripą panašūs simptomai, kurie paprastai po kelių dienų išnyksta savaime, tačiau kai kuriems iš jų gali išsivystyti rimtesnis plaučių uždegimas, kurį reikia gydyti, o kai kuriais atvejais – net gydyti ligoninėje.
NVSC: gali būti susiję su infekcijos periodiškumu
Kaip rašoma portalui 15min pateiktame NVSC specialistų atsakyme, šiuo metu nerimą keliančių ženklų nėra. „Tarptautinių organizacijų specialistams vertinant situaciją Kinijoje nenustatyta jokių neįprastų ar naujų patogenų ar neįprastų klinikinių požymių. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro vertinimu, nerimauti nėra dėl ko, nes vaikų susirgimo atvejai nėra susiję nei su nauja SARS-CoV-2 atmaina, nei su nauju gripo tipo virusu.