Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Galvos odos valymas: būtinas plaukų priežiūros etapas, kurio dauguma nedaro

Specialistai pastebi, kad daugėja lietuvių, besiskundžiančių plaukų slinkimu, sausėjimu ir galvos odos riebalavimusi. Šaltasis sezonas prie šios problemų puokštės dar prideda ir plaukų elektrinimąsi. Nori nenori turi galvoti apie atidesnę plaukų priežiūrą. O ji prasideda ne nuo plaukų.
Nepaklusnūs plaukai
Plaukai / „Fotolia“ nuotr.

Grožio centro „KristiAna“ plaukų stilistė Elžbieta Skripina teigia, kad kreipti dėmesį reikia ne į plaukus, o į tai, iš kur plaukai auga, t. y. galvos odą. Genetika ir galvos oda daug lemia, kokie plaukai ir kiek jų auga ir kokiu greičiu tai vyksta.

„Reikia atkreipti dėmesį, ar galvos oda labai riebaluojasi, o gal ji labai sausa. Prasidėjo šildymo sezonas, lauke šalta, ir mūsų plaukai stresuoja. Nuo šalikų ir kepurių jie elektrinasi beveik visiems žmonėms. Todėl turime atsižvelgti, kokia skalpo būklė. Jei yra disbalansas, nėra, kaip kalbėti apie plaukų priežiūrą, – reikia pirmiau prižiūrėti galvos odą.“

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Elžbieta Skripina
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Elžbieta Skripina

Galvos odos būklę geriausiai ištiria specialūs aparatai, tačiau ir plika akimi galima matyti, ar oda pleiskanoja, ar ją niežti, o gal atvirkščiai – labai riebaluojasi plaukų šaknys (nors likę plaukai gali būti sausi). Atstačius normalią galvos odos būklę, tuomet jau galima lepinti pačius plaukus ir tikėtis rezultato. Kokia yra mūsų galvos oda, tokios ir pasekmės, t. y. pačių plaukų būklė.

Dauguma žmonių nežino, kad reikia daryti galvos odos „pilingą“. Veido, rankų, kūno šveitimą darome, o galvos odos – ne.

Grožio salonuose yra įvairiausių atkuriamųjų, drėkinamųjų ir pan. procedūrų, kur atstatoma plaukų būklė, jie užpildomi specialiomis priemonėmis, taip suteikiant jiems drėgmės, lankstumo, spindesio ir apsaugos. Tačiau ir namų sąlygomis galima pasirūpinti savo plaukais.

„Dauguma žmonių nežino, kad reikia daryti galvos odos „pilingą“. Veido, rankų, kūno šveitimą darome, o galvos odos – ne“, – pastebi specialistė. Ji galvos „pilingui“ rekomenduoja prancūzišką „Leonor Greyl“ aliejuką, tačiau galite pasidairyti ir kitų priemonių.

Galvos odos valymui skirti šveitikliai visai neprimena tradicinių – riebios tekstūros ar su granulėmis, kurios gana agresyviai valo odą. Tai – aliejus, kurį, kaip ir, pavyzdžiui, ampules nuo plaukų slinkimo, reikia paskirstyti po galvos odą ir gerai įmasažuoti. Taip suaktyvinama kraujotaka, išvalomi kanalai, iš kurių auga plaukai, todėl plaukai nepleiskanoja, mažiau riebaluojasi ir, svarbiausia, kvėpuoja. Todėl – ir geriau auga. Po odos valymo plaukus rekomenduojama išplauti tradiciniu būdu, nes šaknys susiriebaluoja.

Tokį skalpo valymą specialistė rekomenduoja atlikti kartą per savaitę, esant poreikiui galima ir dukart. Taip pat ji siūlo naudoti šampūną atsižvelgus ne į savo plaukų būklę, bet į galvos odos ir šaknų. Nes jeigu plaukų galai sausi, o galvos oda labai riebaluojasi, jai netiks drėkinamasis šampūnas. O štai balzamą, kurio netepame ant plaukų šaknų, reikėtų rinktis atsižvelgus į likusių plaukų būklę ir trokštamą rezultatą.

Specialistė teigia, kad yra ir tokių moterų, kurių plaukai labai stiprūs ir geros būklės iš prigimties, – joms net nereikia plaukų kondicionieriaus.

Vida Press nuotr./Plaukų priežiūra
Vida Press nuotr./Plaukų priežiūra

Kartą per savaitę, ypač šaltuoju sezonu, plaukų stilistė rekomenduoja naudoti plaukų kaukę – pagal poreikį drėkinančią ir / arba maitinančią. „Kasdien to daryti negalima, nes plaukų kondicionierius išsiplauna per kitą plovimą, o štai kaukė įsigeria į plaukų vidų ir išlieka iki septynių plovimų.“

Svarbu žinoti – pirmiausia plaukus reikia sudrėkinti, tuomet pamaitinti. Darant atvirkščiai, primaitinti plaukai nebepriims drėkinimo.

Geras variantas žiemai – purškiamas nenuplaunamas plaukų kondicionierius, kuris suteikia nematomą apsaugą plaukams nuo žvarbaus vėjo, šalčio, plaukų džiovintuvo ir kitų neigiamų išorės veiksnių. Jis padeda išvengti elektrinimosi.

Apibendrinant, šaltuoju sezonu E.Skripina akcentuoja odos valymą ir plaukų apsaugą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais