Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos ir mokymo centre besipraktikuojanti nagų specialistė Agnė Klevinytė imdamasi daryti manikiūrą daugiau dėmesio skiria higienai, mat laku nagai bus padengti mažiausiai dvi savaites.
Meistrė įspėja, kad ilgalaikis manikiūras gali suluošinti ar net tapti pavojingas gyvybei, nes privačiai dirbančios meistrės vietoj gelinio lako gali užtepti gelio – medžiagos, skirtos nagų priauginimui.
„Vienai klientei niekaip negalėjau nuimti to gelio, nes niekaip to nebepavadinčiau geliniu laku. Tai arba buvo labai labai labai nekokios sudėties gelinis lakas, arba gelis, nes aš jį nuėmiau gal iš penkto karto“, – patirtimi dalijosi Agnė.
Ji sako, kad manikiūrą dažnai imasi daryti savamokslės meistrės nelegaliai dirbančios savo ar klientės namuose.
Jeigu meistrė nesterilizavusi savo įrankių prieš tai įkirpo ŽIV nešiotojui ir įkirps jums su tuo pačiu nesterilizuotu įrankiu, 100 procentų, kad ŽIV užsikrėsite ir jūs, – įspėja manikiūrininkė Agnė.
„Tu negali užtikrinti visų higienos normų reikalavimų. Pas tokią manikiūrininkę dažnai namie vaikšto šuniukas ar kačiukas, kuris atneša tam tikrus nešvarumus, bakterijas. Be to, meistrė negalinti sau leisti susimokėti nuomos mokesčio tikrame salone tikrai negalės sau leisti įsigyti sterilizatoriaus, kuris yra privalomas. Kurį turi kasdien naudoti sterilizuoti įrankiams.
Esame ta kategorija, kuri daro invazinę paslaugą. Rizikuojame, galima drąsiai teigti savo gyvenimu. Jeigu meistrė nesterilizavusi savo įrankių prieš tai įkirpo ŽIV nešiotojui ir įkirps jums su tuo pačiu nesterilizuotu įrankiu, 100 procentų, kad ŽIV užsikrėsite ir jūs“, – įspėja Agnė.
Taip pat darantis manikiūrą pas nekvalifikuotą meistrę kyla pavojus, kad gali būti naudojamos ir Kinijos atsiųsti Europos Sąjungoje uždrausti lakai, kuriuose yra kancerogeninių medžiagų, švino.
Medikai sako, kad gelinis lakavimas net ir pačiomis kokybiškiausiomis medžiagomis pas itin gerus meistrus nėra nekaltas puošimosi būdas, nes nagas yra dengiamas cheminėmis medžiagomis.
Svarbu laikytis taisyklių: per ilgai nebūti nusilakavus tokiu laku ir jį nuimti tik manikiūro kabinete.
„Bandant namuose nuimti laką galima pažeisti nago plokštelę, gali patekti infekcija tiek grybelinė, tiek bakterinė. Taip pat galima pažeisti nago augimo procesą ir jis gali augti nebegražus“, – sako medikė Inga Kiselienė.