Kasdien mankštinatės
Psichologai įspėja, kad moterys, kurios kiekvieną dieną uoliai mankštinasi, turėtų susimąstyti – galbūt jų gyvenime neliko nieko svarbiau už rūpinimąsi figūra. Pailsėti reikia net profesionaliems sportininkams, ką jau kalbėti apie mėgėjas! Per didelis fizinis krūvis gali pakenkti raumenims, sąnariams, raiščiams, netgi susilpninti imunitetą, sukelti lėtinį nuovargį ir net depresiją.
Išeitis. Kas rytą daroma lengva mankštelė dar niekam nepakenkė, tačiau intensyviai treniruotis diena iš dienos verta tik ruošiantis svarbioms varžyboms. Visais kitais atvejais organizmui būtina leisti pailsėti. Dienomis, kai nesportuojate, ilgiau pasivaikščiokite. Nepakenks net savaitės pertrauka: per tiek laiko raumenys tikrai nepraras tonuso.
Nevalgote saldumynų
Puiku, jei nusprendėte visiškai nevalgyti saldainių. Tačiau jei sukaupsite valią ir atsisakysite visko, kas saldu, naudos nebus daug. Medikai įspėja, kad, visiškai atsisakius saldumynų, anksčiau ar vėliau gali atsirasti nevaldomas jų poreikis ir net valgymo sutrikimų.
Išeitis. Organizmui geriausia, kai nėra uždraustų produktų ar patiekalų. Kai labai norisi, galite suvalgyti ir šokolado, ir pyragėlį. Žinokite, kad tai ne šiaip įgeidis, o organizmo poreikis: dėl moteriškųjų lytinių hormonų tam tikromis menstruacijų ciklo dienomis saldumynų poreikis ypač padidėja. Bijote priaugti svorio? Tuomet rinkitės saldumynus, kuriuose mažiau riebalų. Labiausiai tukina ne cukrus, o cukraus ir riebalų derinys. Norite torto? Rinkitės, pavyzdžiui, „Paukščių pieną“ ar morenginį, bet ne „Napoleoną“. Vilioja šokoladas? Žinokite, kad sveikiausias – juodasis. Kitokių – pieninio, su riešutais, įvairiais įdarais, o ypač vadinamųjų saldžiųjų plytelių – verčiau nevalgykite. Kaip pasirinkti sveikesnius saldumynus plačiau galite paskaityti čia.
Labai sparčiai lieknėjate
Džiaugiatės, kad ant kūno neliko nė menkiausios riebalų klostelės? Atsargiai! Moterims tai gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų. Mokslininkai jau nustatė, kad kūno riebalai nėra blogybė, su kuria reikia kovoti be jokių kompromisų. Pasirodo, tai taip pat organas, atliekantis kur kas daugiau funkcijų, nei iki šiol įsivaizdavome: riebalai saugo vidaus organus ir nervų ląsteles, dalyvauja kai kurių hormonų gamyboje. Nustatyta, kad moters organizme turi būti ne mažiau kaip 18 proc. riebalų. Kai jų dar labiau sumažėja, gali prasidėti rimtų sveikatos sutrikimų: sulėtėti medžiagų apykaita, sutrikti mėnesinės (moteris netgi gali tapti nevaisinga), išsivystyti osteoporozė.
Išeitis. Jeigu pasišovėte tobulinti figūrą, stenkitės ne iki maksimumo sumažinti riebalų kiekį, o sustiprinti raumenis. Jeigu dar sveikai maitinsitės, organizmas pats nusistatys, kiek riebalų turėtų likti.
Vartojate mažai angliavandenių
Tam tikras angliavandenių kiekis organizmui būtinas. Tai svarbiausias energijos šaltinis. Be to, tik angliavandenių turinčiuose produktuose yra ląstelienos, kuri būtina gerai virškinimo sistemos veiklai. Jei angliavandenių nuolat trūksta – nuovargio, prastos nuotaikos neišvengsite. Tai lemia organizmo biocheminiai procesai: smegenys nebeišskiria seratonino – geros nuotaikos hormono.
Išeitis. Jokiu būdu neatsisakykite angliavandenių turinčių produktų: daržovių, vaisių, kruopų. Valgykite ir duonos, ir makaronų. Jei bijote priaugti svorio, visada rinkitės stambesnes kruopas, rupesnę duoną, tamsesnių miltų makaronus ir nevalgykite jų su sviestu ar riebiu padažu. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad maistas, kuriame gausu sudėtinių angliavandenių, ne tik netukina, bet ir yra sotus bei sveikas.