Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje šiuo metu nėra daug pacientų, apsinuodijusių grybais. Tačiau prieš kelias savaites medikams teko atlaikyti tikrą antplūdį – kasdien šių ligonių pasirodydavo bent po kelis.
Anot ligoninės Ūmių apsinuodijimų skyriaus vedėjos Sigitos Goštautaitės, apsinuodijusiųjų daug buvo tuomet, kai miškuose tik pradėjo dygti grybai. „Kai naujas sezonas prasidėjo, tuomet buvo daugiau pacientų. Dabar turbūt jau visi prisivalgė ir mažiau valgo. Šiuo metu skyriuje taip nėra, kaip kad buvo masiškai prieš kelias savaites – bent po kelis kasdien“, – 15min.lt sakė gydytoja.
Miręs pacientas greičiausia, anot S.Goštautaitės, kartu su kitais grybais suvalgė ir žalsvųjų musmirių. Tad nors į medikus buvo kreiptasi laiku, jo išgelbėti nepavyko. „Kaip ir viskas teisingai buvo padaryta, bet yra mirtinas apsinuodijimas ir ne visada pavyksta išgelbėti“, – aiškino Ūmių apsinuodijimų skyriaus vedėja.
Dažniausiai į ligoninę patenka ne apsinuodiję nuodingais grybais, o tiesiog per daug grybų suvalgę asmenys. Medikai pataria mažesniais kiekiais valgyti šias miško gėrybes, nevalgyti jų vakare prieš miegą.
Iš viso Lietuvoje priskaičiuojama apie pusšimtis nuodingų grybų rūšių. Mikologai pataria: pagrindinė apsaugos priemonė labai paprasta – rinkti tik tuos grybus, kuriuos labai gerai pažįstate. Tokius grybus kaip ūmėdės, pievagrybiai, gudukai, kalpokai labai lengva supainioti su musmirėmis.