Gydomės nuo peršalimo: kaip ir kada naudoti jūros vandenį

Atšalus orams, vienas dažniausių nusiskundimų, kamuojančių tiek suaugusius, tiek vaikus yra sloga. Varvančia ar užgulusia nosimi dažnas skundžiasi kone visą šaltąjį sezoną. Tokiais atvejais nuolat gydytis vaistais sudėtinga, tad medikai pataria griebtis natūralių priemonių. Viena tokių – jūros vanduo. Kada jį verta rinktis ir kaip naudoti?
Ligų sezonas
Ligų sezonas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Pirmasis barjeras

Kovoje su virusais ir peršalimu nosiai tenka labai svarbus vaidmuo – tai pirmasis barjeras infekcijai. Nosis veikia kaip filtras – sulaiko žiedadulkes, dulkes, drėkina įkvėpiamą orą, sušildo jį iki kūno temperatūros, kad į plaučius nepatektų per šaltas oras. Peršalus, sergant gripu ar pasireiškus alergijai, kai nosis užsikemša arba atsiranda sloga, šios nosies funkcijos sutrinka.

Nors sloga nėra sunki liga, tačiau medikai sutinka, kad negydoma sloga gali komplikuotis ir iššaukti kitas kvėpavimo takų ligas, gerklės uždegimus ar net sinusitą. Todėl į užklupusią slogą numoti ranka negalima.

Sutinkama, kad siekiant apsisaugoti nuo peršalimo ar norint greičiau atsikratyti užklupusios slogos, labai svarbi yra nosies gleivinės higiena. Gyvenant užterštoje aplinkoje, kur gausu alergenų, tokia higiena tampa tikru iššūkiu. Siekiant padėti nosies gleivinei išlikti švariai, patariama vartoti daug skysčių, dažnai šnypšti nosį bei plauti ją jūros vandeniu.

Dvi rūšys, skirtingas vartojimas

Jūros vandenyje gausu ne tik druskos – specialistų teigimu, tokiame tirpale gali būti net iki 90 įvairių mineralinių medžiagų ir kitų elementų: kalio, magnio, kalcio, chlorido, sulfato, bromido, jodido ir kitų.

Gydymui skirtas jūros vanduo skirstomas į hipertoninį ir izotoninį. Pastarieji skiriasi tirpinio ir natrio chlorido koncentracija.

Izotoninis jūros vanduo yra mažiau koncentruotas. Tokios koncentracijos vandenį nosiai plauti galima vartoti kasdien. Izotoninis jūros vanduo švelniai iš nosies gleivinės išvalo nešvarumus, dulkes ir alergenus, tad tinkamiausias jis ligų prevencijai ir nosies higienos palaikymui. Ypač jis naudingas kenčiantiems nuo alergijų, kurias sukelia žiedadulkes ar kitos dulkės, taip pat asmenims, dirbantiems užterštoje aplinkoje ar kenksmingomis sąlygomis.

Hipertoninis jūros vanduo pasižymi didesne druskos koncentracija. Tokį jūros vandenį patartina vartoti jau susirgus - jis mažina nosies gleivinės paburkimą, atkemša nosį bei skystina gleives, taigi – ir palengvina bjaurius slogos simptomus. Hipertoninis jūros vanduo iš nosies padeda pasišalinti gleivėms, su kuriomis kartu pašalinami ir virusai bei bakterijos, todėl sumažėja nosies užgulimas. Hipertoniniu jūros vandeniu tinka gydyti slogą, sinusitą, alerginę slogą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų