„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Gydomės slogą namie: keli paprasti patarimai

Ne kartą girdėjome, kad sloga išgydoma per septynias dienas, o negydoma praeina per savaitę. Tačiau šis posakis, deja, ne visada pasitvirtina. Kai kada negydoma sloga komplikuojasi į sinusitą ar „persikrausto“ į ausis. Taigi „nekaltoji“ sloga ne tokia jau ir nekalta... Pasidomėkime liaudiškomis priemonėmis, padedančiomis įveikti šį negalavimą.
Medus
Medus / Shutterstock nuotr.

Alavijas. Teigiama, kad šis puikus augalas nuo slogos padeda išsivaduoti

itin greitai. Kaip? Paimkite alavijo lapą, išspauskite iš jo kuo daugiau sulčių. Lašinkite kasdien į nosį po 3–4 lašus triskart per dieną ir gerai įmasažuokite.

Į stiklinę virinto šilto vandens įberkite šaukštelį druskos, įlašinkite po 3–4 lašus eterinio eukaliptų aliejaus ir medetkų tinktūros. Gerai sumaišykite ir gautu tirpalu gerai praplaukite nosį 3–4 kartus per dieną.

Teigiama, kad vos per vieną dieną atsikratyti slogos padės... burokėlių sultys. Esą užtenka kelis lašus įlašinti į kiekvieną nosies landą ir laukti rezultatų.

Česnakas jau nuo seniausių laikų pasitelkiamas gydant įvairias peršalimo ligas. Jis ir trinamas, ir uostomas, ir spaudžiamos sultys... Trumpai tariant, česnakas – natūralus gamtos antibiotikas. Nuo slogos pagelbės štai toks receptas: kelios skiltelės česnako, 1 arbat. š. alyvuogių aliejaus, 50–100 ml vandens. Susmulkinkite česnaką iki košelės ir užpilkite verdančiu vandeniu. Palikti pastovėti valandėlei, o vėliau perkoškite ir gautą nuovirą sumaišykite su aliejumi. Lašinkite „vaistą“ po kelis lašus į kiekvieną nosies landą triskart per dieną. Beje, šis receptas puikiai tinka ir peršalimo ligų profilaktikai.

Pagelbės ir gydomasis kokteilis. Reikės 100 ml šviežiai spaustų citrinų sulčių, 4–5 valg. š. svogūnų sulčių, kelių skiltelių česnako, 1 valg. š.medaus (geriausiai tiktų liepų). Viską sutrinkite iki vientisos masės, įpilkite 100–150 ml šilto virinto vandens ir gerai sumaišykite. Paruoštą kokteilį išgerkite prieš miegą. Svarbu geriant daugiau nieko nevalgyti ir neužgerti vandeniu. Tiesa, atsisakyti tokio gydančio gėrimo reikėtų tuomet, jeigu turite skrandžio problemų.

Inhaliacijos taip pat puikus būdas gydyti slogą. Galite jas visai paprastai atlikti ir namuose: tinka ramunėlių, pušų spyglių ir pumpurų nuoviras, vanduo su jūros druska. Taip pat galite įlašinti kelis lašelius eukaliptų, pipirmėčių eterinių aliejų. Supilkite paruoštą kvėpavimui nuovirą į indą ir, pridengę galvą, kvėpuokite gydomaisiais garais apie 15–20 minučių.

Gydomasis tepalas: 30 g šaltalankių aliejaus sumaišykite su 20 g šviežių medetkų sulčių, 10 g medaus, 15 g kakavos sviesto, 5 lašais propolio aliejaus. Gautu tepalu ištepkite vatos tamponėlius ir priglauskite juos prie nosies landų. Taip įkištus laikykite apie 20 minučių.

Gydyti slogą (taip pat ir kitas viršutinių kvėpavimo takų ligas) puikiai tinka bičių pikis. Slogai malšinti rekomenduojamas aliejinis bičių pikio tirpalas. Jį reikėtų lašinti į nosies landas.

Mirkykite kojas. Nuo slogos puikiai padeda karštos kojų vonelės su garstyčių milteliais ir šilta arbata su citrina, medumi ir imbieru. Išbandykite!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs