Problemų šaltinis – deginimasis
Baltas paplūdimio smėliukas anaiptol nėra toks nekaltas, koks atrodo. Ir nors iš arti matote smulkiausias įvairių atspalvių smilteles, tarp jų knibždančios bakterijos labai gerai mato jus.
Juk smėlis – tai ne tik suirusi uoliena, bet ir paplūdimių flora ir fauna bei visi jų veiklos (puvimo, medžiagų apykaitos) padariniai. Be to, smulkiausios smėlio dalelės dar ir gana aštrios, todėl patekę į intymias vietas braižo, erzina.
Ką daryti? Deginkitės ant gultų ar bent pasitieskite didesnį rankšluostį.
Problemų šaltinis – netinkami drabužiai
Vasarą dėl karščio ir didesnio fizinio aktyvumo prakaito ir kitų organizmo išskyrų būna daugiau, todėl ir mūsų apatiniai tampa tikra bakterijų bomba.
Kuo daugiau sekso ar kuo didesnė partnerių kaita, tuo didesnė tikimybė, jog moters mikroflora į tai sureaguos.
Ką daryti? Vasarą rinkitės tik natūralių audinių apatinius – jie geriau vėdinasi ir garina drėgmę nei sintetiniai.
Nerekomenduojami ir virveliniai apatiniai, taip pat aptempti džinsai ar šortai, kurie ir nuolat dirgina lytinius organus, taip skatindami papildomą drėgmės skyrimąsi, ir palengvina bakterijų kelionę tarp makšties ir išangės.
Problemų šaltinis – kelionės ir klimato pokyčiai
Moters mikrofloros pusiausvyrai įtakos gali turėti kiekvienas nuokrypis nuo įprasto gyvenimo ritmo, o vasarą, ypač per atostogas, juk ir stengiamės ištrūkti iš rutinų glėbio, todėl mus veikia ir aktyvesnio laisvalaikio, ir kelionių sukeltas stresas.
Taip pat skaitykite: Vietos, kuriose mylėdamiesi rizikuojate savo sveikata ir reputacija
O jei fizinis krūvis ypač didelis, jei ryžtamasi radikaliems klimato, mitybos ir kitokiems išbandymams, kūnas apskritai gali patirti šoką, kuris taip pat greičiausiai sutrikdys trapią bakterijų pusiausvyrą.
Ką daryti? „Prieš tolimesnę ar sportinę kelionę patarčiau kreiptis į vaistininką ar gydytoją, kurie gali rekomenduoti profilaktinių bakterijų pusiausvyrą bei makšties apsaugą atkuriančių priemonių – žvakučių, intymios higienos prausiklių. Ir, jei prireiks, padėti sau bus galima tą pačią akimirką, nei kankinantis, nei laukiant uždegimo pasekmių, – sakė D. Keršulytė. – Ir, žinoma, jei tik yra galimybė – pasirūpinkite oru ir bent miegokite be kelnaičių – deguonis padeda reikalams tvarkytis natūraliai“.
Gydytoja pastebėjo, jog atkurti itin trapią bakterijų pusiausvyrą specialiomis priemonėmis gali prireikti ir dėl kurortinės romantikos. Kuo daugiau sekso ar kuo didesnė partnerių kaita, tuo didesnė tikimybė, jog moters mikroflora į tai sureaguos.
Be to, ir geriamosios kontraceptinės priemonės, ir naudojamos išoriškai, pvz., prezervatyvai, taip pat veikia bakterijų balansą, todėl po intensyvesnio jų naudojimo nemalonūs simptomai taip pat gali pasireikšti.
Gydytoja akušerė-ginekologė teigia, jog jei dėl grybelio, bakterinės vaginozės ar ir kitų priežasčių suvešėjusių piktųjų bakterijų sukeltas uždegimas negydomas, jis gali arba nuolat kartotis, arba tapti rimtų susirgimų priežastimi: „Uždegimą palikus savieigai, galimos jo komplikacijos – gimdos kaklelio uždegimas, pasikartojančios šlapimo takų infekcijos, gimdos gleivinės uždegimas, mažojo dubens uždegimas ir kitos. Tad ir paskutines likusias šiltas savaites vasarokime saugiai“.