Gydytojai paskelbė apie amžiaus proveržį kovoje su vėžiu

Praėjusią savaitę Čikagoje (JAV) vykusioje Amerikos klinikinės onkologijos draugijos konferencijoje nuskambėjo milijonams žmonių viltį suteikianti žinia, kad atrastas ir sėkmingai išbandytas naujas preparatas, padedantis nugalėti klastingą ligą – vėžį.
Liga
Liga / 123rf.com nuotr.

Kaip rašo „The Times“, tyrėjai atliko bandymus su 945 žmonėmis. Pacientams buvo skirta nauja vaistų kombinacija. Pusei jų, sirgusiems nebeoperuojama odos vėžio, melanomos, forma, augliai sumažėjo arba visiškai išnyko. Pasak tyrimo grupės vadovų, preparatas leidžia kovoti ir su kitomis vėžio atmainomis.

Straipsnio autorius Chrisas Smythas, remdamasis ekspertų duomenimis, rašo, kad tai, ko gero, didžiausias onkologijos mokslo proveržis dabar gyvenančios kartos istorijoje ir ateityje tai bus laikoma vienu iš kertinių kovos su vėžiu metodų, kartu su chemoterapija ir chirurginiais vėžio gydymo būdais.

„Klinikinių tyrimų rezultatai leidžia kalbėti apie tai, kad prasideda nauja vėžio gydymo era“, – pareiškė vyriausiasis labdaringos organizacijos „Cancer Research UK“ gydytojas konsultantas Peteris Johnsonas.

Apie „naują erą“ kalba ir klinikinių bandymų vadovas, Londono ligoninės „Royal Marsden Hospital“ gydytojas Jamesas Larkinas. O „Yale Cancer Centre“ medicininės onkologijos skyriaus vadovas Roy Herbstas mano, kad atradimas „pakeis onkologinių susirgimų gydymo paradigmas“.

Mokslinio proveržio esmė ta, kad preparatas ipilimumabas (prekybinis ženklas – „Yervoy“), pradėtas taikyti vėžio gydymui prieš ketverius metus, buvo panaudotas kartu su nauju imunoterapijos preparatu nivolumabu. Šių vaistų derinys pagerino 58 proc. pacientų būklę. Kai ligoniams buvo duodama vien ipilimumabo, teigiamų rezultatų būdavo pasiekiama tik 19 proc. atvejų. Tikimasi, kad naujas vaistų derinys bus oficialiai aprobuotas onkologinių ligonių gydymui jau šią vasarą.

Tikimasi, kad naujas vaistų derinys bus oficialiai aprobuotas onkologinių ligonių gydymui jau šią vasarą.

„Vėžiniai augliai vystosi dėl to, kad organizmo imuninė sistema nesugeba atpažinti vėžinių ląstelių, – aiškina Ch.Smythas vaisto veikimo principą. – Naujo tipo vaistai sunaikina piktybinių ląstelių maskuotę ir tada natūrali organizmo gynybinė sistema pagaliau ima gauti pavojaus signalus.“

Pasak autoriaus, naujasis gydymo metodas neturi pagrindinio vėžines ląsteles tiesiogiai veikiančių medikamentų trūkumo – nesukelia vėžinių ląstelių pasipriešinimo veikliajai medžiagai. Iš esmės kalba eina apie taip, kaip „išmokyti“ imuninę sistemą pačią kovoti su vėžiu, kalba Hopkinso universiteto specialistė Suzanne Topalian iš Baltimorės.

Kalba eina apie taip, kaip „išmokyti“ imuninę sistemą pačią kovoti su vėžiu.

Taip pat pranešama, kad naujasis gydymo metodas nėra „toks sekinantis kaip chemoterapija“, nors taip pat sukelia pašalinius efektus: uždegimus, egzemas, bendrą nuovargį, kepenų veiklos sutrikimus. Preparatas į kraujotakos sistemą pacientams leidžiamas lašelinėmis vieną kartą kas kelias savaites.

Tiesa, pažymi „The Times“ įspūdingas ne tik naujojo preparato veikimas, bet ir jo kaina. Vieno paciento gydymo kursas kainuoja 100 tūkst. svarų arba 152 tūkst. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai