„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Gydytojas atskleidė, kodėl naudinga išlieti ašaras

„Byrančios ašaros padeda fiziškai atsikratyti neigiamų emocijų. [...] Tai nėra silpnybės ženklas, o kaip tik rodo stiprybę. Pabandykite atsisakyti pasenusių klaidingų sampratų apie verkimą. Verkti gera ir sveika, tai padeda susidoroti su liūdesiu ir stresu“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ kalba gydytojas Alvydas Unikauskas.
Verkianti moteris
Verkianti moteris / Vida Press nuotr.

Anot gydytojo, kai jaučiate stresą, nerimą ar esate piktas, gerai išsiverkus dažnai nepaaiškinamai palengvėja. Byrančios ašaros veikia kaip fizinis neigiamų emocijų atsikratymas.

„Verkimas gerina nuotaiką, padeda išsilaisvinti iš skausmo. Nors verkdami iš pradžių galite jaustis blogiau, praėjus tam tikram laikui, žmogus pajunta, kad jaučiasi geriau: pagerėja nuotaika, tai netgi gali padėti išlaisvinti iš fizinio skausmo“, – sako A.Unikauskas.

Verkimas sukelia meilės ir laimės hormonų išsiskyrimą: oksitociną ir taip vadinamus endorfinus. Šių medžiagų išsiskyrimas padeda malšinti fizinį skausmą.

Dar viena verkimo nauda – ašaros gali padėti sumažinti streso hormonų lygį. Ašarose yra didelė adrenokortikotropinio hormono koncentracija. Tai su stresu susijęs hormonas. Kai žmogus stipriai rauda, anot gydytojo, didelis ašarų kiekis padeda šiam hormonui ištekėti, žmogus jaučiasi geriau.

„Verkti reikia. Tai nėra silpnybės ženklas, o kaip tik rodo stiprybę. Pabandykite atsisakyti pasenusių klaidingų sampratų apie verkimą. Verkti gera ir sveika, tai padeda susidoroti su liūdesiu ir stresu. Verkimas taip pat yra būtinas norint išgyventi sielvartą“, – kalba gydytojas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“