Druskų sudėtyje – per 80 naudingų medžiagų
Himalajų druska savo sudėtyje turi aštuoniasdešimt keturias mineralų ir maistines medžiagas, natūraliai atsirandančias žmogaus organizme. Masažo metu šios medžiagos į kūną patenka aktyvindamos savo gydomuosius mechanizmus, leižiančius organizmui atkurti natūralią pusiausvyrą. Magnis padeda atpalaiduoti raumenis bei pašalina įtampą, naudingai pasisavinami ir kiti mineralai bei mikroelementai.
Kuo Himalajų druskų šiltų akmenų masažas skiriasi nuo kitų? Pasak sveikatos ir grožio namų „Šiva“ įkūrėjos, masažo terapeutės Dovilės Dainauskaitės, šis masažas pasižymi plačiu veikimu ir natūralumu.
„Per tiek metų praktikos, galiu teigti, kad visi “šilti„ masažai labiausiai atpalaiduoja žmogų, ko ne visada gali pasiekti pasitelkus vien rankas. Kita vertus, „šiltų“ masažų mūsų šalyje nėra itin daug“, – tikina D.Dainauskaitė.
Masažo metu šveičiama, drėkinama ir maitinama oda, mineralizuojamas, detoksikuojamas organizmas, atpalaiduojami raumenys ir sąnariai, balansuojamas kūnas, dvasia ir protas, malšinamas skausmas bei uždegimas, sumažinama celiulito.
Be to, druskų naudojimas padeda atsikratyti kraujospūdžio sutrikimų, valo ir dezinfekuoja kvėpavimo takus, atstato virškinamąjį traktą, skatina limfos tekėjimą bei veikia antibakteriškai. Po procedūrų žmogus gali užmiršti nemigos problemas.
Tinka tik du aliejai
Priešingai nei plačiai žinomas Himalajų druskų šveitimas (pilingas), skirtas negyvos odos ląstelių pašalinimui, masažas labiau atpalaiduoja bei teikia didesnę gydomąją naudą kūnui bei atskiroms jo dalims.
„Šveitimo procedūra atliekama tik pusvalandį, kitu atveju, susmulkinta druska gali sudirginti odą. Jo metu nėra išmasažuojamas kūnas, o tik suaktyvinama kraujotaka. Kita vertus, būtent pilingas yra ir viena iš šiltų Himalajų druskų šiltų akmenų masažo atliekamų funkcijų“, – aiškino masažo meistrė. Ši procedūra tinka visiems, net ir probleminę odą turintiems žmonėms ar susidurintiems su alergijų simptomais.
Vienintelis svarbus reikalavimas – darant masažą reikėtų vengti palikti ilgesniam laikui Himalajų druskos akmenį ant nuogo kūno vienoje vietoje, nes tai gali sudirginti odą.
„Tiesa, masažuojant galima naudoti tik kokosų arba simondsijų aliejų. Jie nekenkia akmenims, jų neištirpdo, lengviau perduoda mikroelementus odai“, – teigia specialistė.
TAIP PAT SKAITYKITE: Išbandyta: maudynės gonge – garsų masažas kūnui ir sielai
Išgaunamos rankomis
Himalajų druska visiškai švari ir natūralios kilmės. Ją išgaunant nenaudojamos jokios cheminės medžiagos. Priešingai nei kitos druskos, ji kasama požeminėse kasyklose rankomis ir apdorojama akmenimis. „Yra žinoma, kad akmenys sveikatinimo ir SPA srityje imti naudoti masažui maždaug prieš aštuonerius metus, bet tik 2016 metais jų naudojimas pripažintas kaip geriausia ir sveikiausia procedūra“, – sako masažo terapeutė.
Specialistė Himalajų druskos šiltų akmenų viso kūno masažą rekomenduotų atlikti tiems, kas dažnai patiria stresą, daug ir sunkiai dirba, turi susilpnėjusią nervų sistemą, imunitetą, sportuojantiems, dažnai sergantiems kvėpavimo takų infekcijomis, sutrikus miegui, esant kai kurioms odos problemoms, sergantiems judamojo aparato ligomis, rūkantiems.
Taip pat šiltų akmenų poveikį pajustų tiem, kurie skundžiasi nugaros problemomis, yra įsitempę, sunkiai atsipalaiduoja, kuriuos kankina besikartojantys raumenų spazmai, žodžiu, pavargę ne tik fiziškai, bet ir emociškai.