Homeopatai privalės įrodyti savo produkcijos efektyvumą, antraip - privalės ant pakuotės užrašyti, kad jų preparato efektyvumo įrodymų nėra.
Jiems taip pat teks nurodyti, kad jų preparatai remiasi vien XVIII amžiaus teorijomis, kurių dauguma dabartinės medikų bendruomenės nepripažįsta.
Anksčiau Federalinė Maisto ir vaistų priežiūros agentūra (FDA) pranešė apie daugiau nei 400 vaikų vidurių užkietėjimą, pykinimą, priepuolius ir kvėpavimo problemas, kurių tėvai davė jiems dantų prasikalimo tabletes „Hyland’s Teething Tablets“.
10 tabletes vartojusių vaikų mirė.
Tokia reakcija gali būti susijusi su preparate panaudotu nuodingu šunvyšnės (beladonos) ekstraktu.
FDA nenurodė tiesioginio ryšio tarp vaikų būklės ir preparato naudojimo, bet paragino tėvus prisiminti apie homeopatijos neefektyvumą.
Homeopatija remiasi Similia similibus curantur. Stipriai atskiestos priemonės sveikam žmogui sukeltų ligos simptomus. Šią teoriją XVIII amžiuje sukūrė gydytojas Samuelis Hahnemannas.
Tyrimai rodo, kad homeopatijos efektyvumas maždaug tiek pat efektyvi, kaip ir placebas. Gaminant homeopatinius preparatus, anties kepenys ar kokia kita neva gydanti medžiaga skiedžiama vandeniniu spirito tirpalu proporcijomis 1:10, 1:100 ar 1:50 000.
Homeopatija remiasi Similia similibus curantur (lot. „panašus panašiu gydomas“) principu. Stipriai atskiestos priemonės sveikam žmogui sukeltų ligos simptomus. Šią teoriją XVIII amžiuje sukūrė gydytojas Samuelis Hahnemannas.
Pasaulinė sveikatos organizacija įspėja, kad homeopatiniai preparatai nėra efektyvūs vaistai. Kai kada, taip pat ir gydant rimtus susirgimus, jie gali grėsti paciento sveikatai.