„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Į sporto klubą: vienam, su treneriu ar į grupinę treniruotę?

Nuo pirmadienio. Nuo sausio. Po atostogų ar po švenčių. Nemažai daliai žmonių sau kartojami pažadai reguliariai lankytis sporto klube taip ir lieka niekaip nesipildančiomis svajonėmis. Sporto klubo „Re.Formatas“ trenerė Almina Vaičiulė pastebi, kad dažnam kelią į sporto klubą užtveria ne banali tinginystė ar laiko stoka, o paprasčiausias nežinojimas, ką ir kaip tame sporto klube veikti. Trenerė siūlo – pradžioje įsivardinkite, ką norite pasiekti. O tada nuspręskite, kaip viso to sieksite.
Moteris
Moteris / Shutterstock nuotr.

Asmeninis treneris – sporto pradžiai

„Jei nesate niekada sportavęs ar padarėte ilgą pertrauką – asmeninis treneris yra tinkamiausias pasirinkimas. Pradžioje labai svarbu įgyti sporto pagrindus: išmokti taisyklingai atlikti pratimus, sužinoti, kaip naudotis sporto inventoriumi, kaip veiksmingiausiai apšilti prieš treniruotę ir ką daryti po jos. Tik po tvirtai išmokto pradinio pagrindo, galite tinkamai pradėti sportuoti. Asmeninis treneris čia bus nepamainomas patarėjas. Be to, jis įvertins jūsų kūną, pastebės turimas asimetrijas ir disbalansus, pagal kuriuos parinks tinkamiausius pratimus jums“, – pasakoja A.Vaičiulė.

Anot jos, treneris padės susidėlioti treniruočių planą, patars kiek kartų per savaitę reikėtų lankytis sporto klube, kiek laiko turi trukti treniruotės tam, kad jos būtų maksimaliai efektyvios, bet tuo pačiu ir tinkamos jūsų dabartiniam fiziniam pasiruošimui, kad neįvyktų persitreniravimas. „Sąmoningai darant viską, galite pamilti sportą, susikurti discipliną ir pastovumą, kas yra būtina, norimam tikslui pasiekti“.

„Galiausiai, labai svarbus ir emocinis fonas, dažnai treneris tampa psichologu, kuriuo pasitikima ir išsipasakojama. Esant poreikiui treneris profesionalas treniruotę parinks pagal sportuojančiojo savijautą“, – sako „Re.Formato“ trenerė.

Asmeninio albumo nuotr./Almina Vaičiulė
Asmeninio albumo nuotr./Almina Vaičiulė

Grupinės treniruotės – galimybė būti bendruomenės dalimi

„Grupinės treniruotės yra populiarus būdas sportuoti, jas savo lankytojams siūlo praktiškai visi sporto klubai. Žmonės nuo seno linkę jungtis į įvairias grupes, klubus, bendruomenes. Priklausymas vienai ar kitai grupei suteikia įsipareigojimą būti jos dalimi ir turėti gerą lankomumą, kas užtikrina vieną svarbiausių dalykų - pastovumą. Yra tikrai nemažai žmonių, kuriems toks sportavimo būdas tinka, yra patogus ir priimtinas“, – pastebi A. Vaičiulė.

Grupinės treniruotės, pasak trenerės, yra ir apie bendravimą. „Čia susipažįstama su naujais, panašius pomėgius, interesus, vertybes turinčiais žmonėmis.“

Dar vienas svarbus grupinių treniruočių privalumas – pratimų įvairovė. „Tai neleidžia atsirasti rutinai, o ir pačią treniruotę kiekvienas gali pasirinkti pagal savo norus ir tikslus: ar norite padidinti jėgą ir suteikti kūnui tvirtumo, ar norite pagerinti savo ištvermę, o galbūt norite mažo intensyvumo treniruočių, kurios pagerintų jūsų mobilumą“?

Ne mažiau svarbus grupinių treniruočių aspektas – mini konkurencija treniruotės metu. „Kiekvienas stengsis pratimus atlikti iki paskutinio prakaito lašo su didžiausiu užsispyrimu, nes nenorės pasiduoti kolegai iš kairės ar dešinės“, – sako trenerė.

Turintiems pakankamai žinių ir patirties – savarankiškas sportas

„Žmonėms, kurie aktyviai domisi sportavimo technikomis, turi pakankamą pradinių žinių bagažą, puikiai tinka ir savarankiškas sportas. Tiesa, ne visi sugebame pamatyti save iš šono, įvertinti ar teisingai atliekame vieną ar kitą pratimą. Todėl savarankiškai sportuojantiems siūlau laikas nuo laiko nusifilmuoti save treniruotės metu ir paanalizuoti ar pratimus atliekate teisingai ir taisyklinga. Jei sunku pamatyti tikslias detales, pasikonsultuokite su treneriu, kuris tikrai pasakys ar pratimas atliekamas taisyklingai“, – aiškina A.Vaičiulė.

Savarankišką sportą trenerė rekomenduoja visiems jau pasportavusiems su asmeniniu treneriu ir išmokusiems sportuoti savarankiškai bei tiems, kurie yra išbandę grupines treniruotes ir sustiprėjusiems jose. „Pastoviai lankomos grupinės treniruotės leidžia sustiprėti iki tam tikro lygio, po to kūnas nebegauna papildomos apkrovos ir stimulų, todėl kūnas nebesikei

ia ir nebeprogresuoja. Tuomet pats tinkamiausias laikas keliauti į sporto salę, sportuoti savarankiškai“, – teigia trenerė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“