Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Ilgai lauktos operacijos dieną Geraldą išrašė iš ligoninės – jis neišgalėjo mokėti už „nemokamus“ sraigtus

22 metų Geraldas Janavičius iš Akmenės jau patyrė keturias kairio kelio kryžminių raiščių operacijas. Penktoji operacija Kauno klinikose buvo numatyta liepą, tačiau ji neatlikta, mat pacientas neišgalėjo susimokėti už sraigtus, kurie, paaiškėjo, turėjo būti nemokami.
Geraldo kojos
Geraldo kojos / Asmeninio albumo nuotr.

Pirmąją kairio kelio traumą Geraldas patyrė maždaug prieš penkerius metus, dar mokydamasis vidurinėje mokykloje. Tąkart sportiškas vaikinas susižeidė žaisdamas krepšinį. Anuomet jam buvo atlikta operacija Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Po to sekė reabilitacijos kursas, tačiau koja taip ir nesutvirtėjo.

G.Janavičius kiek įmanydamas stengėsi išvengti traumų, tačiau jos vis kartojosi. Vaikinui net nereikėjo sportuoti – koja pakrypdavo tiesiog einant gatve. O tada – vėl viskas iš naujo.

Gydymo taktika – neefektyvi

Tris kelio sąnario kryžminių raiščių operacijas Geraldas patyrė Kauno klinikų Ortopedijos traumatologijos klinikoje. Operacijas pacientui atliko gydytojas ortopedas-traumatologas Liudas Bazaras.

Asmeninio albumo nuotr./Ligoninėje
Asmeninio albumo nuotr./Ligoninėje

„Nieko bloga negaliu pasakyti – nuoširdus dėmesingas gydytojas“, – mediką apibūdino Geraldo motina Daiva Janavičienė.

Tačiau traumoms vis kartojantis Janavičiai nusprendė, kad L.Bazaro pasirinkta gydymo taktika neefektyvi – kovo 12 dieną vaikinui vėl nutrūko kelio kryžminiai raiščiai.

Per tą laiką sudilo ir kelio sąnario meniskas, kremzlės.

Šįkart G.Janavičius užsiregistravo konsultacijai pas prof. dr. Rimtautą Gudą – Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės gydytoją.

„Profesorius paaiškino, kad operacijų metu Geraldui būdavo sutvarkomi kryžminiai raiščiai, bet šoniniai likdavo nesutvirtinti. Jie laisvi, koja nestabili, todėl problema vis atsinaujina. Be to, per tą laiką sudilo ir kelio sąnario meniskas, kremzlės“, – R.Gudo išvadą pristatė D.Janavičienė.

Pamiršo įspėti, kad operacija kainuos

R.Gudas Lietuvos sporto universitete studijuojančiam pacientui paskyrė dar vienos operacijos laiką – liepos 14-ąją.

G.Janavičius labai nudžiugo, mat iki naujų mokslo metų pradžios tikėjosi tvirtai atsistoti ant kojų. Vaikiną jau kuris laikas slėgė tai, kad studijuoti jis gali tik teorinius dalykus, tačiau sportuoti ir atlikti fizinių pratimų dėl ligos neįstengė.

Asmeninio albumo nuotr./Traumos apsaunkina Geraldo studijas Lietuvos sporto universitete
Asmeninio albumo nuotr./Traumos apsunkina Geraldo studijas Lietuvos sporto universitete.

Dieną prieš planinę operaciją Geraldas atsigulė į ligoninę. Ir, pasak D.Janavičienės, tik tada pirmą kartą išgirdo, kad, norint sutvirtinti kelį, operacijos metu reikės įstatyti sraigtus. Prognozuota, kad gali prireikti 6 ar 7 sraigtų, kainuojančių daugiau nei po 100 eurų.

G.Janavičiui esą buvo paaiškinta, kad nemokamų sraigtų ligoninė šiuo metu neturi, todėl pacientui tektų už juos susimokėti iš savo kišenės.

Asmeninio albumo nuotr./Treniruotis Geraldas nebegali
Asmeninio albumo nuotr./Treniruotis Geraldas nebegali.

„Mane ištiko šokas, juk operacijos laukėme nuo kovo, tikėjomės, kad ji pagaliau bus atlikta sėkmingai, sūnus galės reabilituotis ir netgi grįžti į mokslus. Tačiau mus, negalinčius susimokėti, tiesiog išrašė iš ligoninės“, – apmaudo neslėpė D.Janavičienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos