Per Kalėdas skaitykite kartu. Prenumeratai -50%
Išbandyti

Įpročių keitimo dienoraštis: tikslas – 103 kilogramai per 103 dienas: judame kiek galim ir judiname viena kitą

Vasaros vidurys, be abejonės, puikiausias metas sveikiau maitintis ir daugiau judėti. Projekto „Aš myliu save: lieknėjam savanoriškai 2013” grupė įgavo pagreitį ne tik šiaurietiškojo ėjimo treniruotėse. Penktosios savaitės rezultatas pranoko mūsų pačių lūkesčius – netekome 6,5 kg! Kaip esame žadėję, dalinamės su Jumis savo savaitės patirtimi.
Projektas „Aš myliu save“
Projektas „Aš myliu save“ / Projekto „Aš myliu save“ nuotr.

Pirmoji dalis: Įpročių keitimo dienoraštis: tikslas – 103 kilogramai per 103 dienas!

Primename, kad „Aš myliu save“ komanda vykdo ir pristato projektą „Aš myliu save: lieknėjam savanoriškai 2013”, kurio penkios dalyvės-savanorės siekia visam laikui pakeisti mitybos ir judėjimo įpročius. Projekto grupei įpročius keisti padeda gydytoja dietologė Laura Romeraitė, kineziterapeutė Virginija Nėnienė ir grupės kuratorė Eglė Galubavičiūtė. Nuo 2013-ųjų liepos iki spalio mėnesio savanorių grupė kiekvieną trečiadienį dalinasi savo įspūdžiais, potyriais ir pasiektais rezultatais su 15min.lt portalo skaitytojais ir atsako į klausimus, pastebėjimus ir komentarus. Laukiame Jūsų laiškų adresu: info@asmyliusave.lt

Kodėl norime judėti vis daugiau ir kaip tai darome?

Projekto Aa myliu save nuotr./Projektas Aa myliu save
Projekto „Aš myliu save“ nuotr./Projektas „Aš myliu save“

Kuratorė Eglė Galubavičiūtė: ,,Visos savanorės jau po pirmųjų savaičių pastebėjo, kad fizinė veikla itin stipriai lemia lieknėjimo rezultatus: sportuojančiųjų svoris kito dvigubai greičiau, nei nesportuojančių. Todėl nors ir neverčiamos, pasyvesnės savanorės pradėjo ieškoti sau tinkančios fizinės veiklos ir atrado įvairiausių aktyvaus laisvalaikio formų. Kas išsitraukė dviračius, kas prisiminė anksčiau praktikuotą sporto šaką, kas troleibusą pakeitė sparčiu ėjimu...

Judėjimas – vienas iš pagrindinių mūsų programos principų. Skatiname dalyves atrasti joms patinkančią sporto šaką, tačiau nemažiau vertiname ir pačią parasčiausią aktyvią veiklą: namų ruošą, sodo darbus, išvykas gamtoje, pasivaikščiojimus – viskas drauge atneša didelių išorinių ir vidinių pokyčių. Taigi, pačios judam kiek galim ir bandom išjudinti viena kitą.“

Virginija: „Po grupės susitikimo šovė mintis, jog reikia darbe pėsčiomis užbėgti į septintą aukštą. Taip ir sulakstau kelis kartus per dieną – ir ką – puikiausias paįvairinimas! Be to, kasdien palieku mašiną tolėliau ir pasivaikštau. O kaip paskiau gera!”

Gintarė: „Į darbą daugiau nei pusvalandį einu šiaurietiškuoju ėjimu. Labai džiaugiuosi, kad dirbu tokioje nuostabioje vietoje kaip prie Kauno marių – ten daug puikių takelių aktyviai veiklai“.

Jūratė: ,,Anksčiau esu praktikavusi Bodyflexą – dabar kelis kartus per savaitę bandau prisiminti, ką mokėjau...“

Didžiausias savaitės nuotykis – vis dar mokomės šiaurietiškojo ėjimo!

,,Aš myliu save“ komanda, norėdama padėti projekto dalyvėms daugiau judėti, kviečia į kineziterapeutės, šiaurietiškojo ėjimo instruktorės Virginijos Nėnienės vedamas treniruotes Kauno Panemunės šile. Iš pažiūros paprata sportinė veikla tapo nemenku išbandymu savanorėms – perkąsti kietą šiaurietiškojo ėjimo techniką prireikė net trijų treniruočių! Didesni siekiai – daugiau pasitenkinimo.

Projekto Aa myliu save nuotr./Projektas Aa myliu save
Projekto „Aš myliu save“ nuotr./Projektas „Aš myliu save“

Kineziterapeutė Virginija Nėnienė: ,,Savanorėms siūlome būtent šiaurietiškojo ėjimo treniruotes, nes tai tikrai aktyvi, naudinga, patraukli ir prieinama sportinė veikla bet kokio amžiaus ir bet kokio fizinio pasirengimo žmogui. Ir aš visada sakau, kam sėdėti sporto salėje, kai Šile gali atsigauti, pakvėpuoti grynu oru, pasigėrėti žaluma... O antrą dieną po treniruotės moterys dar ir raumenukus pajunta. Apskritai apie šiaurietiškąjį ėjimą galima daug šnekėti. Tai būtinai padarysime ateityje.“

Jūratė: ,,Gyvenu Kauno priemiestyje, prie nuostabaus miškelio ir dabar, po kelių treniruočių gamtoje pradėjau galvoti, kodėl tokia veikla neužsiėmiau anksčiau. Juk šalia namų pačios puikiausios salygos. Labai noriu kuo greičiau ismokti taisyklingos vaikščiojimo technikos ir praktikuotis savarankiškai!“

Kuo papildėme savo teorines žinias apie mitybą?

Paskutines dvi savaites klausėme gydytojos dietologės paskaitos apie sveikos mitybos principus. Paskaitoje pristatyta ir visų gerai pažįstama sveikos mitybos piramidė, ir tam tikri dėsniai, kaip reikėtų paskirstyti dienos maisto davinius, kad šie neštų didžiausią naudą organizmui.

Gydytoja dietologė Laura Romeraitė: „Iš tiesų dažnai žinome, kokie sveikos mitybos principai yra geri, o kokie ne, tačiau kiek žmonių vadovaujasi visais principais drauge? Išmokę taikyti esminius principus kartu, netrukus pamatome ir pajuntame didžiulių pokyčių. Trys mitybos ,,principai karaliai’’: nuosaikumas, įvairumas ir balansuotumas. Įsisavinę šiuos principus prisiminsime ir iš jų išeinančias svarbiausias taisykles, pavyzdžiui: valgyti reguliariai ir laiku, nepersivalgyti, riboti gyvulinės kilmės riebalus ir t. t.

Virginija: ,,Teorijos nemažai, bet kai išklausome paskaitą ir užduodame mums rūpimus klausimus, viskas galiausiai pasidaro paprasta ir aišku. Po truputį pavyksta viską pritaikyti realiame gyvenyme ir išlaikyti.”

Projekto Aa myliu save nuotr./Projektas Aa myliu save
Projekto „Aš myliu save“ nuotr./Projektas „Aš myliu save“

Iš savanorės Jūratės dienoraščio užrašų:

Viskas yra įmanoma – svarbu viena – ką nori įgyvendinti! Ar pasvarstai visas mintis ir svajones, ar varžai save? Šiandien išlaisvink savo minčių galią ir mėgaukis tuo, kas bus! Jeigu jautiesi nepatogiai, vadinasi, matai, darai, ir patiri ką nors, kas Tave skatina veikti – o tai yra gerai! Gėlė turi įveikti pasipriešinimą, kad iš sėklos virtų žiedu, tas pats pasakytina ir apie Tave, kai sieki tikslo. Šiandien pasidžiauk sunkumais ir pamąstyk, kaip juos palengvinti nenukrypstant nuo kelio. Pasistenk nukreipti dėmesį į sprendimą, o ne į problemą, ir pamatysi, kaip taps lengviau tvarkyti gyvenimą...

Savaitės skaitytojo klausimas: „Kodėl Jūsų projekte dalyvauja ir antsvorio neturinčios moterys? “

Gydytoja dietologė Laura Romeraitė:

,,Aš myliu save“ bendruomenės veikla nukreipta į žmonių sveikatinimą: mokoma sveikatinančios mitybos paslapčių, kaip atrasti smagų judėjimo būdą ir kaip pamilti save. O tai padeda ne tik atsikratyti nereikalingų kilogramų, bet ir išlaikyti idealų svorį, jaustis sveikais, žvaliais, grakščiais ir, be abejo, laimingais.

Projekto kuratorė Eglė Galubavičiūtė:

Visų pirma, norėčiau pastebėti, kad gyventi geriau ir sveikiau turi teisę kiekvienas iš mūsų. Ar galima sakyti, kad vienam žmogui sveikatos reikia reikia labiau, kitam mažiau. Mano nuomone – visiems ir kuo daugiau! Iš kitos pusės, vienam žmogui 5 kg gali būti didesnė problema, nei kitam 15 kg.

,,Aš myliu save“ komanda vienodai pagarbiai žiūri į, be išimties, kiekvieną, siekiantį sveikatingumo. O kintantis svoris yra tiesiog antraeilis dalykas, pasėkmė.

Numatyta kitame straipsnyje:

Skaitytojo klausimas projekto dalyvių grupei.

Skaitytojo klausimas projekto gydytojai dietologei.

Skaitytojo klausimas projekto kuratorei.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tvarumu garsėjanti kompanija „Reynaers Aluminium“ prisidės prie unikalaus miestelio verslui statybų Kauno LEZ
Reklama
Energija veiksme: kaip Dakaro lenktynininkas valdo stresą ir iššūkius
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas