Rinkdamiesi ledus, vartotojai turi atkreipti dėmesį, kokiomis sąlygomis laikomi šie produktai, ar jie nepraradę formos ir išvaizdos – primena Valstybinės veterinarijos tarnybos skyriaus vyriausioji specialistė Antonina Greičiuvienė.
Ant valgomųjų ledų etiketės turi būti pateikta informacija apie jų sudėtį mažėjančia sudedamųjų dalių tvarka.
Alergiški žmonės turėtų atkreipti dėmesį į pateiktą informaciją apie alergizuojančias medžiagas arba jų pėdsakus. Atkreipkite dėmesį, ar skoniui naudojami natūralūs produktai – džemai, sultys, uogos, vaisiai (tuomet rašoma „braškiniai“, „avietiniai“). O jei naudojami nenatūralūs, sintetiniai aromatai, tada žymima „braškų skonio“, „aviečių skonio“, rašo „Vilniaus diena“.
Atkreipkite dėmesį, ar skoniui naudojami natūralūs produktai – džemai, sultys, uogos, vaisiai (tuomet rašoma „braškiniai“, „avietiniai“).
Valgomieji ledai skirstomi į grupes, kurioms keliami kokybiniai reikalavimai: atitinkamas riebumas, pieno baltymų ir sausųjų medžiagų kiekis.
Pagal riebumą ledai skirstomi į grietininius, pieniškus, vaisinius (šerbetus) ir plombyrą. Jei į ledus dedami tik pieno riebalai ir baltymai, ant jų etikečių rašoma „grietininiai ledai“, „pieniški ledai“. Tokių ledų riebumas gali būti nuo 8 iki 2,5 proc. O pieno baltymų kiekis turi būti ne mažesnis nei 2,5 proc.
Kitoms grupėms priklausančiuose leduose pieno riebalai ir baltymai gali būti pakeisti kitomis medžiagomis. Šerbetuose riebalų visai nėra.
Manipuliacijos plombyru
Plombyras – tai riebūs valgomieji ledai, tradiciškai gaminti iš riebios grietinėlės. Tačiau dabar griežtų šios rūšies ledų reikalavimų nėra. Pieno riebalus vis dažniau pakeičia augaliniai aliejai. Todėl perkant plombyru vadinamus ledus reikia atkreipti dėmesį į jų sudėtį.
Daugiau informacijos apie ledus Lietuvos prekybos centruose rasite čia.