Iš Lietuvos rinkos surenkami nesaugūs maisto papildai

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą iš Lenkijos dėl amerikietiškų maisto papildų „Multivitamin for Women“, (gamintojas – „BioTech USA“), kurių sudėtyje nustatytas per didelis vitamino B6 kiekis. Šiuos papildus į Lietuvą įvežė UAB „Herkaus klubas“ (Herkaus Manto g. 22, Klaipėda).
Žuvų taukai
Maisto papildai / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

„Vitaminas B6 yra labai svarbus nervų ir imuninei sistemoms, tačiau ilgą laiką vartojant maisto papildus su per dideliais vitamino B6 kiekiais, gali sutrikti nervinė sistema, kūno judesių kontrolė. Taip pat gali padidėti jautrumas saulės šviesai, atsirasti pykinimas, rėmuo. Visi simptomai turi išnykti nustojus vartoti tokius papildus. Sveikai besimaitinančiam žmogui vitamino B6 trūkti neturėtų“, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Lina Misiūnaitė.

Vyriausiosios specialistės teigimu, mūsų šalies rinkoje taip pat uždrausta platinti nesaugius maisto papildus iš JAV (gamintojas – „Gaspari Nutrition INC“) „Gaspari nutrition Anavite“ (partijos Nr. 307168, geriausi vartoti iki 2016 09 01) ir maisto papildus iš  Jungtinės Karalystės (gamintojas „Large Life Ltd.“) „AMIX Opti Pack“, kurių sudėtyje nustatyta neleistinų  mineralinių medžiagų.

Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriams patikrinus individualią Renatos Matačinskienės įmonę, vykdančią didmeninę prekybą maisto papildais bei užsakomuosius pardavimus, maisto papildų „Gaspari nutrition Anavite“ sudėtyje buvo nurodytos neleistinų medžiagų – kalcio kalio fosfato citratas, magnio aspartatas, cinko glicinato chelatas, vario glicinato chelatas, mangano glicinato chelatas, chromo nikotinato glicinato chelatas ir molibdeno glicinato chelatas,

Kauno valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, vykdydama valstybinę maisto papildų kontrolę UAB „VL Sportas“, nustatė, kad maisto papilduose „AMIX Opti Pack“ buvo nurodytos taip pat neleistinų medžiagų – geležies amino rūgšties chelatas, cinko amino rūgšties chelatas, kalio chelatas, vario chelatas, mangano chelatas, seleno amino rūgšties chelatas.

Vartotojai, įsigiję šių nesaugių maisto papildų, gali grąžinti juos platintojams ar prekybininkams ir susigrąžinti sumokėtus pinigus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis