Išgauti tikslius kraujospūdžio rodmenis namuose nebetruko net aritmija: tinkamas matavimas užkerta kelia savigydai

Tarp instrumentų, randamų kiekvieno lietuvio namuose, veikiausiai patektų ne tik krepšinio kamuolys, bet ir kraujo spaudimo matuoklis. Visi turime vyresnio amžiaus artimųjų, be to, kraujospūdžio problemos pradeda kamuoti vis jaunesnius žmones. Kraujospūdį matuojantį aparatą įsigyti nėra iššūkis, tačiau matavimą atlikti taisyklingai – gerokai didesnis išbandymas.
Kraujo spaudimo matavimą atlikti teisingai dažnam žmogui tampa išbandymu
Kraujo spaudimo matavimą atlikti teisingai dažnam žmogui tampa išbandymu / Kraujospūdžio matuoklių gamintojo „Omron“ nuotr.

Didžiausio pasaulyje kraujospūdžio matuoklių gamintojo „Omron“ atlikti tyrimai neramina: 1 iš 3 žmonių susiduria su netiksliais duomenimis.

Netikslūs arba nuolat kintantys rezultatai dažniausiai gaunami dėl to, kad rankovė matavimo metu uždedama netinkamoje padėtyje.

Stresas, išlaidos ir insulto rizika

Įprastos matavimo rankovės turi tik mažą sritį, kurioje kraujospūdį išmatuoti galima tiksliai. Tai – speciali vieta ant arterijos.

Nepavykus rankovės uždėti taisyklingai, pacientai gali gauti netikslius matavimų rodmenis, o keletu mmHg didesni ar mažesni rodmenys gali turėti lemiamos įtakos sveikatos sutrikdymui.

Tyrimai neramina: 1 iš 3 žmonių susiduria su netiksliais duomenimis.

Specialistų teigimu, 5 mmHg didesnis kraujospūdis už realų gali paskatinti netinkamą vaistų nuo hipertenzijos vartojimą ir sukelti šalutinį medikamentų poveikį.

Dėl klaidingos diagnozės galima patirti ne tik psichologinį stresą, bet ir nereikalingas išlaidas.

Išmatavus 5 mmHg mažesnį kraujospūdį, žmonės bus tik įspėjami apie hipertenzijos pavojų, kai tikrovėje jie jau sirgs šia liga. Skaičiuojama, kad netinkamai išmatavus sistolinį kraujo spaudimą, kuris yra 5 mmHg mažesnis už tikrąjį, insulto arba miokardo infarkto rizika padidėja 25 proc.

123RF.com nuotr./Padidėjusio arba priešingai – per žemo kraujospūdžio problemos kamuoja įvairaus amžiaus ir sveikatos būklės žmones
123RF.com nuotr./Padidėjusio arba priešingai – per žemo kraujospūdžio problemos kamuoja įvairaus amžiaus ir sveikatos būklės žmones

Mechaniniai matuokliai – ne panacėja

„Kartais pasigirsta svarstymai, kad medikai dažnai naudoja mechaninius kraujospūdžio matuoklius. Vis dėlto jų naudojami įrankiai yra labai specifiniai ir reikalauja pastovių treniruočių. Nėra taip, kad bet kas paėmė, pamatavo ir išsyk gavo teisingus rezultatus. Jeigu pats gydytojas savęs netikrina, paklaidos tikimybė matuojant kitam išlieka daugmaž dvidešimt vienetų.

Dėl šios priežasties gydymo įstaigos puikiai perka elektroninius matuoklius ir naudoja, o problemų su šiuolaikinių aparatų tikslumu praktiškai nekyla“, – 15min pasakoja „Omron“ ambasadorių Lietuvoje – UAB „Ringitas“ – atstovas Egidijus Sederavičius.

Neišbalansuoja net aritmija

Šiuolaikiniai kraujospūdžio matuokliai, pasak E.Sederavičiaus, pasižymi ne tik tikslesnių duomenų pateikimu, bet ir išmanumu.

„Dauguma kitų gamintojų prietaisų, esant aritmijai, gali rodyti klaidingą rezultatą. Tuo tarpu „Omron“ prietaisai įdomūs tuo, kad matuoja tiksliai netgi esant stipriai aritmijai. Nauji matuokliai ir jų rankovės sukurtos taip, kad išvengiama bet kokios neteisingo matavimo rizikos.

Apskaičiuoja tikslius rezultatus net ir uždėjus rankovę bet kokioje padėtyje ant žasto“, – akcentuoja E.Sederavičius.

„Omron“ nuotr./Dviejų ekranų kraujospūdžio matuoklis „Omron M7 Intelli IT“ su išmaniąja rankove
„Omron“ nuotr./Dviejų ekranų kraujospūdžio matuoklis „Omron M7 Intelli IT“ su išmaniąja rankove

„Surištas“ su programėle: lygina savaitės duomenis, praneša medikams

Pažangiausias 15min pašnekovo atstovaujamo prekės ženklo kraujospūdžio matuoklis „Omron M7 Intelli IT“ yra tinkamas medicinos įstaigoms bei naudojimui namuose.

„Rankovė – svarbiausia kraujospūdžio matuoklio dalis. Išmaniosios „Omron“ rankovės ypač gerai priglunda prie rankos, o didesnė rankovės ir arterijos kontakto sritis garantuoja tikslius matavimo rezultatus. Matavimo zona apima 360° aplink ranką. Čia nebėra matavimo „silpnosios vietos“, taigi praktiškai neįmanoma uždėti rankovės netaisyklingai. Aparatas informuoja, vos tik ji uždėta tinkamai“, – pasakoja E.Sederavičius.

Technologijų laikais ir kraujo spaudimą matuojančių aparatų funkcionalumas sparčiai žengia į priekį. Tik praėjusį mėnesį prekyboje pasirodęs prietaisas naudoja naujausią „Bluetooth Smart“ technologiją, garantuojančią stabilią jungtį ir mažas energijos sąnaudas.

Nebėra matavimo „silpnosios vietos“, taigi praktiškai neįmanoma uždėti rankovės netaisyklingai.

Tuo tarpu „Omron connect“ sveikatos priežiūros programėlė įgalina duomenis iš matuoklio stebėti vienoje vietoje planšetėje arba mobiliajame telefone.

„Vienkartinis kraujospūdžio matavimas nėra informatyvus. Reikėtų atrasti seką ir matuoti panašiu laiku kiekvieną dieną. Žmogus iš ryto natūraliai gali turėti žemesnį kraujo spaudimą, per pietus – jau aukštesnį, ir, pastebėjęs pokyčius, pradeda gydytis. Neteisingai sureguliavęs vaistus, gali numušti kraujo spaudimą per daug ir dėl to jaustis labai prastai.

123rf.com nuotr./Kraujospūdžio matuoklių gamintojai žengia koja kojon su technologija: mechaniniai aparatai jau keičiami gerokai funkcionalesniais automatiniais
123rf.com nuotr./Kraujospūdžio matuoklių gamintojai žengia koja kojon su technologija: mechaniniai aparatai jau keičiami gerokai funkcionalesniais automatiniais

Mes skatiname sekti dienos, savaitės ar mėnesio kraujospūdžio ir pulso matavimo duomenis išsamiose diagramose. Juos galima saugoti, prireikus – perduoti savo sveikatos priežiūros specialistui. Nebereikia eiti pas gydytoją, o tai ypač aktualu karantininiu laikotarpiu“, – pabrėžia E.Sederavičius.

Esmė – ne tame, kad kraujospūdžio sutrikimų diagnostika lengvesnė. Svarbiausia, kad visa tai prevencinių priemonių leidžia imtis laiku.

Naujasis „Omron M7 Intelli IT“ aptinka aritmijas – nereguliaraus pulso dažnius, indikuoja prieširdžių virpėjimus – vieną iš didžiausių insulto rizikos veiksnių.

Aparatas pasižymi kliniškai patvirtintu tikslumu pacientams, sergantiems hipertenzija, diabetu, nėščioms moterims.

„Esmė – ne tame, kad kraujospūdžio sutrikimų diagnostika lengvesnė. Svarbiausia, kad visa tai prevencinių priemonių leidžia imtis laiku“, – pastebi E.Sederavičius.

Nutirpusi ranka ir diskomfortas – jau praeitis

Naujasis „Omron“ kraujospūdžio matuoklis automatiškai atlieka tris matavimus iš eilės su 30 sekundžių pertrauka ir apskaičiuoja jų vidurkį.

Informacija pateikiama dviejuose ekranuose: palyginimo režimas ne tik lygina ryto ir vakaro matavimo vertes, bet leidžia apžvelgti ankstesnių dienų ar savaičių rezultatus.

„Gamintojai naujuose kraujospūdžio matavimo aparatuose diegia švelnią spaudimo kontrolės sistemą. Ji optimaliai parenka greitį ir spaudimą, kad rankovė būtų švelniai pripūsta, todėl niekada nesukelia diskomforto ar net skausmo dėl per daug užveržtos rankos.

Vienas pagrindinių „Omron“ privalumų – „intellisence“ sistema, pumpuojanti orąsistema, pumpuojanti orą į rankovę greitai ir tiek, kiek reikia, su dvigubu išleidimo greičiu, – naujosios kartos kraujospūdžio matuoklių privalumus dėsto E.Sederavičius. – Tokios funkcijos neturintys aparatai, būna, perspaudžia arteriją. Tokiu atveju gaunama ne tik paklaidos tikimybė, bet ir sukeliamas diskomfortas, netgi skausmas. Žmonėms su aukštu spaudimu matavimas gali būti ypatingai nemalonus.“

Be to, Japonijoje gaminami išmanieji kraujospūdžio matuokliai gali būti naudojami dviejų žmonių vienu metu: įrenginio atmintyje išsisaugo 100 matavimų kiekvienam naudotojui atskirai su datos ir laiko parodymais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų