„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Įspėjo: to paties plastikinio buteliuko pripildymas gali sukelti ir sveikatos problemų

Karštą vasaros dieną patariama gerti kuo daugiau vandens. Tačiau daugelio žmonių įprotį tą patį plastikinį buteliuką dar kartą pripildyti vandeniu derėtų užmiršti.
Plastikas
Plastikas

Specialistai įsitikinę, kad ištuštintas plastikinis gėrimo butelis turėtų keliauti į šiukšlių dėžę arba taromatą. Ne visa plastikinė tara yra ilgalaikė – ji žmogui gali sukelti įvairių sveikatos problemų.

„Tokio plastiko buteliukai yra skirti vienkartiniam naudojimui, kadangi antrą kartą naudojant, veikiant deguoniui, aukštai temperatūrai, saulės spinduliams, gali išsiskirti gana toksiškos cheminės medžiagos. Tai nėra ūminis apsinuodijimas, tai yra lėtinis apsinuodijimas, kuris turi trukti daugelį metų, kad pasireikštų klinikinė išraiška. Dažniausiai tai būna endokrininiai susirgimai, gali atsirasti vyrų nevaisingumas, taip pat skatina vaikų nutukimą ir yra taip pat duomenų, kad tai gali daryti įtaką ir kepenų vėžio atsiradimui“, – teigia VU ligoninės Santaros klinikų Infekcinių ligų centro vadovas prof. dr. Arvydas Ambrozaitis.

Perkantiems vandenį ir kitus gėrimus plastikiniuose buteliuose patariama pažiūrėti į jų dugną – čia žymimas iš rodyklių sudarytas trikampis su skaičiumi viduryje. Dažniausiai sutinkamas skaičius – vienetas. Tokia tara skirta naudoti tik kartą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs