Kartais nepadeda net ir geriausi drėkinamieji kremai, mat daromos esminės odos priežiūros klaidos. Kokios jos, kaip jų išvengti bei kaip puoselėti išsausėjusią kūno odą, pataria tinklalapis ideadigezt.com.
Svarbu tinkamos prausimosi priemonės...
Sausos odos savininkams patartina visuomet atkreipti dėmesį į prausimosi priemonių sudėtį – jose neturėtų būti jokių kenksmingų medžiagų, konservantų, sintetinių kvėpiklių ar alkoholio.
Būtina įsigyti ir švelnų šveičiamąjį prausiklį, kuris padėtų nušveisti negyvas odos ląsteles, – juo gerai įtrinkite odą ir, palaukę keletą minučių, švelniai nuplaukite vandeniu.
...ir vandens temperatūra
Daugelis žmonių, ypač moterų, maudydamiesi po dušu pernelyg neskuba ir mėgaujasi karšto ar šilto vandens srove bent keletą ar netgi keliasdešimt minučių. Vis dėlto nepatartina to daryti turintiems sausą odą, mat kuo ilgiau ji bus prausiama, tuo sausesnė ji gali tapti.
Duše derėtų praleisti ne daugiau kaip dešimt minučių ir nereikėtų odos prausti pernelyg karštu ar šaltu vandeniu.
Po dušo – reguliarus odos drėkinimas
Net jei ir naudojate bekvapes prausimosi priemones, kurių sudėtyje nėra jokių alergenų ir nepageidaujamų priemaišų, po kiekvieno prausimosi oda vis tiek kiek išsausėja ir praranda natūralius savo aliejus. Būtent dėl to, kiekvieną kartą po dušo rekomenduojama kūną pasitepti intensyviai odą drėkinančiu kremu.
Taip pat skaitykite: Misija – miegu ir gražėju: nubuskite žavesnės
Jokio skutimosi be putų
Kuomet laiko daug nėra, dažna nusprendžia, jog kojas bus greičiau nusiskusti nenaudojant jokių skutimosi putų, tačiau tai esminė klaida, mat tokiu atveju ne tik pažeidžiamas odos paviršius, atsiranda paraudimų ar tinimų, bet ir gali atsirasti inkštirų. Skutant kojas, putas rekomenduojama tepti dar ant kiek drėgnos odos ir jų reikėtų negailėti.
Valgykite daug vaisių ir daržovių
Kad oda būtų sveika ir graži, tiesiog būtina naudingosiomis medžiagomis aprūpinti organizmą. Būtent dėl to vertėtų valgyti kuo daugiau įvairių ir vitaminų gausių vaisių ir daržovių. Juose yra apstu vandens, įvairių mineralų ir vitaminų, taip pat ir antioksidantų, reikalingų norint palaikyti sveiką odos būklę.
Į lauką – tik su pirštinėmis
Didžiulę įtaką odos būklei turi ir oro sąlygos. Žiemą svarbu apsisaugoti nuo šaltos temperatūros ir gūsingo vėjo, o vasarą – nuo kenksmingų saulės spindulių.
Šaltuoju sezonu oda ypač nukenčia, mat jai tenka kentėti ne tik nuo šalčio lauke, bet ir nuo staigių temperatūrų pokyčių perėjus į šiltą patalpą, tokiu atveju oda gali kiek parausti, sutinti ar ją gali pradėti perštėti. Visų šių problemų padės išvengti šiltos pirštinės, šalikas ir kepurė.
Kovokite su patiriamu stresu
Dėl įvairių odos problemų (bėrimo, paraudimo, niežulio ar sausumo) gali būti atsakingas ir patiriamas užsitęsęs stresas, tad labai svarbu tinkamai kovoti ir su juo. Štai keletas patarimų, kurie padės išvengti kasdienybėje patiriamo nerimo ar streso:
- reguliariai sportuokite (sporto klube arba namuose ant kilimėlio);
- praktikuokite kvėpavimo technikas;
- paklausykite ramios muzikos ar pagulėkite atpalaiduojančioje vonioje;
- savaitgalius leiskite linksmai ir aktyviai, kad užsimirštų problemos darbe;
- išbandykite naują hobį;
- susitikite su draugais ir smagiai paplepėkite.