Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Istorinei širdies operacijai – 50 metų

1964 m. spalio 14 d. profesorius akademikas Algimantas Marcinkevičius pirmą kartą Lietuvoje atliko širdies operaciją su dirbtine kraujotaka 14 m. pacientei su įgimta širdies yda. Šiandien šiai pacientei jau 64 m., o Vilniaus universiteto širdies chirurgijos centras pažymi nueito kelio 50-metį. Šią operaciją profesoriui A.Marcinkevičiui atlikti padėjo akademikas Eugenijus Mešalkinas iš Novosibirsko.
Istorinei širdies operacijai – 50 metų
Istorinei širdies operacijai – 50 metų / Santariškių klinikų nuotr.

„Po tokių operacijų  Lietuvai atsivėrė kelias į naujos medicinos specialybės – širdies chirurgijos – atsiradimą“, – sako Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų (VUL SK) generalinis direktorius prof. akad. Kęstutis Strupas.

Pasak jo, nuo tos istorinės datos širdies chirurgija Lietuvoje ima sparčiai progresuoti. Dabar Širdies chirurgijos centre per metus atliekama daugiau nei 1000 sudėtingiausių įgytų širdies ydų operacijų suaugusiems ir daugiau nei 200 retų širdies operacijų vaikams, taip pat čia yra atliekamos širdies transplantacijos. Prieš du metus širdelė sėkmingai persodinta vos trijų mėnesių kūdikiui. Per 50 metų centre padaryta 41.297 širdies operacijos.

Per 50 metų centre padaryta 41.297 širdies operacijos.

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Širdies chirurgijos centro vadovas dr. Virgilijus Tarutis sako,  kad  sėkmingą gydymą  lemia ne vienas žmogus, o komanda.  “Tu vienas gali išoperuoti, bet be kitų sričių medikų pagalbos ligonis neišgyvens. Labai svarbus diagnozės nustatymas ir gydymas iki operacijos. Ypač reikšmingas intensyvios terapijos specialisto vaidmuo, operacinėje – anesteziologo, taip pat  gydymas jau  išoperavus pacientą. Didelė mūsų sėkmės dalis – tai, kad turime specializuotą, profesionalią ir atsidavusią savo darbui komandą“, – teigia V.Tarutis.

V. Taručio žodžius patvirtina buvęs ilgametis VUL SK generalinis direktorius, VU Širdies ir kraujagyslių ligų klinikos vedėjas prof. akad. Aleksandras Laucevičius. Pasak jo, šiandien ligoninėje darbas organizuojamas taip, kad būtų patogu ir pacientui, ir medikui.

„Santariškių klinikose yra įdiegtas “vieno langelio” principas, kai visos paslaugos pacientui suteikiamos vienoje gydymo įstaigoje. Be to, yra unikalios daugiaprofilinių konsiliumų galimybes, nes „tik tokio tipo gydymo įstaigose yra įvairių sričių specialistai, išvystyta patologijos tarnyba bei galingi radiologijos ir branduolinės medicinos centrai, Lietuvoje tik VUL Santariškių klinikose teikiamos vaikų onkohematologijos, kaulų čiulpų transplantacijos paslaugos“, –  kalbėjo prof. A.Laucevičius. 

Prieš du metus širdelė sėkmingai persodinta vos trijų mėnesių kūdikiui.

Širdies chirurgijos centre diegiamos modernios širdies operacijų metodikos ir technologijos nenaudojant dirbtinės kraujo apytakos (DKA). Tai – mažai invazinės širdies šuntavimo operacijos, hibridinės operacijos, mitralinio vožtuvo nesandarumo korekcijos implantuojant dirbtines chordas be DKA ir kitos.

VUL SK Širdies chirurgijos centras yra vienintelė vieta Lietuvoje, kur atliekamos sudėtingų įgimtų širdies ydų operacijos. 50% operuojamų pacientų yra mažiau nei 1 metų amžiaus. Čia operuojami pacientai su sudėtingomis širdies ydomis ir iš Latvijos, Estijos, Rusijos, Ukrainos, Kazachstano nuo naujagimių iki suaugusių. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai