„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Įveikti nemigą, nerimą ir depresiją bandoma ir be vaistų. Kokias alternatyvas siūlo šiuolaikinė medicina?

Nemiga, nerimas ir depresija – Lietuvoje vis aktualėjančios problemos. Lyginant 2014 ir 2019 m. duomenis, švelnius, vidutinius ar sunkius depresijos simptomus jaučiančių žmonių dalis augo nuo 12,4 proc. iki 17,9 proc. Po 2019-ųjų emocinės sveikatos situacijai įtakos turėjo pandemija, karantinas, karas Ukrainoje, kiti neramumai pasaulyje, tad šiuo metu situacija gali būti dar prastesnė. Vis dėlto, grėsmingai kintanti statistika tampa reikšmingu impulsu inovatyvių sprendimų paieškai, vienas iš jų – nemedikamentinis gydymas kranialine elektrostimuliacija, leidžiantis įveikti nemigą, nerimą ir depresiją be vaistų vartojimo.
Įveikti nemigą, nerimą ir depresiją dabar galima ir be vaistų. Kranialinė elektrostimuliacija – inovatyvus ir patikimas gydymo būdas
Įveikti nemigą, nerimą ir depresiją dabar galima ir be vaistų. Kranialinė elektrostimuliacija – inovatyvus ir patikimas gydymo būdas / „Alpha-Stim“ nuotr.

Emocijų audros ir smegenų bangos

Nors kranialinė elektrostimuliacija gali nuskambėti netikėtai ir sudėtingai, tačiau terapija yra paprasta, natūrali, neinvazinė ir tinkanti praktiškai kiekvienam, susiduriančiam su nemigos, nerimo ir depresijos simptomais. Žodis „kranialinė“ (kilęs iš gr. kranion – kaukolė) reiškia, kad terapija veikia smegenis, o elektrostimuliacija pasako, kad stimuliuojama elektros srove. Tad procedūros metu specialiu medicininiu aparatu „Alpha-Stim“ yra generuojama elektros srovė, kuri per ant ausų prisegtus elektrodus pasiekia ir veikia mūsų smegenis.

„Alpha-Stim“ nuotr./Įveikti nemigą, nerimą ir depresiją dabar galima ir be vaistų. Kranialinė elektrostimuliacija – inovatyvus ir patikimas gydymo būdas
„Alpha-Stim“ nuotr./Įveikti nemigą, nerimą ir depresiją dabar galima ir be vaistų. Kranialinė elektrostimuliacija – inovatyvus ir patikimas gydymo būdas

Žmogaus smegenyse yra 15-33 milijardų neuronų, kurie tarpusavyje komunikuoja elektriniais signalais. Šie signalai yra matuojami dažniais ir vadinami smegenų bangomis. Bangų dažniai atspindi smegenų būklę: giliai miegant, smegenyse vyrauja delta bangos (0-4 Hz), negilaus miego metu – teta bangos (4–8 Hz), ramybės ir atsipalaidavimo būsenoje dominuoja alfa bangos (8-14 Hz), kuomet reikia susikaupimo ir koncentracijos, smegenys dirba beta bangų režimu (14-30 Hz), o jaučiant baimę, nerimą, stresą, viršų ima gama bangos (35–130 Hz).

„Alpha-Stim“ kranialinė elektrostimuliacija – naujas ir veiksmingas gydymo būdas

Kranialinės elektrostimuliacijos misija yra paveikti ir subalansuoti smegenų bangas taip, kad žmogus atsikratytų nerimo, baimių, streso, atsipalaiduotų, jaustųsi gerai ir pozityviai. „Alpha-Stim“ aparatu perduodama unikali srovė veikia smegenis ir jose skatina 8-12 Hz dažnio alfa bangas, kurios susijusios su nusiraminimu, atsipalaidavimu bei gera savijauta. Tyrimų metu elektroencefalografu (EEG) nustatyta, kad po „Alpha-Stim“ procedūros smegenyse nuslopinamos gama bangos ir įsivyrauja alfa bangos.

„Alpha-Stim“ nuotr./„Alpha-stim“ prietaisas
„Alpha-Stim“ nuotr./„Alpha-stim“ prietaisas

Nors Lietuvoje kranialinė elektrostimuliacija vis dar yra nauja terapijos rūšis, tačiau pasaulyje, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose, ji aktyviai taikoma jau kelis dešimtmečius. Yra atlikta virš 150 mokslinių tyrimų įvairiose šalyse, kurie įrodo „Alpha-Stim“ terapijos veiksmingumą gydant nemigą, nerimą ir depresiją. Tyrimų metu stebėtiems pacientams (2500 pacientų), kuriems buvo taikomas šis gydymas, nemiga sumažėjo 94 proc., nerimas – 90 proc., depresija – 87 proc., nerimo ir depresijos derinys – 95 proc., skausmas – 93 proc.

Juntami rezultatai jau pirmojo naudojimo

Nemiga paprastai sumažėja jau po pradinio gydymo, tačiau norint pasiekti didesnį efektą, gydymas gali užtrukti iki 4 savaičių. Procedūra gali būti atliekama ir atsibudus naktį. Nerimo sumažėjimas paprastai juntamas jau procedūros metu, jis pasireiškia laisvės ir atsipalaidavimo būsena. Po gydymo seanso, ši būklė paprastai išlieka apie 12–72 valandas.

Depresijos gydymas dažniausiai trunka ne mažiau kaip 3 savaites, procedūrą atliekant kasdien. Kai simptomai pagerėja, „Alpha-Stim®“ naudojamas 2–3 kartus per savaitę ar rečiau. To paprastai pakanka geriems rezultatams palaikyti. Didelis privalumas, kad kranialinė elektrostimuliacija yra neskausminga, nesukelia priklausomybės, neturi šalutinio poveikio, o dėl savo patogumo ir paprastumo, gali būti taikoma tiek gydymo įstaigoje, tiek ir namuose.

„Alpha-Stim“ nuotr./Medicininis prietaisas „Alpha-Stim“
„Alpha-Stim“ nuotr./Medicininis prietaisas „Alpha-Stim“

„Alpha-Stim“ gydo ir skausmą

Yra sukurtos dvi medicininio prietaiso versijos: „Alpha-Stim AID“ ir „Alpha-Stim M“. Pastarasis – „Alpha-Stim M“ yra universalesnis prietaisas, nes be nemigos, nerimo ir depresijos, papildomai veikia ūmų skausmą ir taiko dvi terapijų rūšis – kranialinę elektrostimuliaciją (CES) bei elektroterapiją mikrosrovėmis (MET). Tuo tarpu „Alpha-Stim AID“ gydo nemigą, nerimą bei depresiją kranialinės elektrostimuliacijos (CES) metodu.

Išsamiau susipažinti su „Alpha-Stim“ aparatais ir pasirinkti sau tinkamiausią modelį galite internete, adresu www.alpha-stim.lt. Jei norite pasikonsultuoti apie „Alpha-Stim“ terapiją, ar aparato įsigijimą, tą galite padaryti telefonu: +370 614 27 769 arba el. paštu info@meda.lt.

„Alpha-Stim“ nuotr./Įveikti nemigą, nerimą ir depresiją dabar galima ir be vaistų. Kranialinė elektrostimuliacija – inovatyvus ir patikimas gydymo būdas
„Alpha-Stim“ nuotr./Įveikti nemigą, nerimą ir depresiją dabar galima ir be vaistų. Kranialinė elektrostimuliacija – inovatyvus ir patikimas gydymo būdas

Procedūros taikymo ypatybės

Nors procedūra natūrali, neskausminga ir praktiškai neturinti pašalinio poveikio, reikėtų pažymėti, kad ji netaikoma nėščiosioms moterims bei implantuotus širdies stimuliatorius ar defibriliatorius turintiems asmenims. Jei žmogui negalima taikyti kranialinės elektrostimuliacijos, dar ne viskas prarasta. Įdomus faktas, kad smegenų bangų dažnį galima išmokti pakeisti savarankiškai, meditacijos būdu. Japonų neurofiziologas Tomio Hirai atliko tyrimą su Zen meistrais bei mokiniais. Rezultatai atskleidė, kad mokinių smegenys meditacijos metu generavo 10 -12 Hz dažnio alfa bangas, o meistrų smegenyse buvo generuojama 7–8 Hz dažnio srovė, priskiriama teta bangų lygiui, kuris siejamas su negiliu miegu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs