Jungtinėse Valstijose homeopatinių vaistų rinka yra didžiulė. Vien 2007-aisiais buvo nustatyta, kad kontroversiškai alternatyvios medicinos sistemai, kurią 1796 metais sukūrė Samuelis Hahnemannas, amerikiečiai išleido daugiau kaip 3 mlrd. JAV dolerių. O juk ilgainiui šią sistemą nurungė šiuolaikinė medicina.
TAIP PAT SKAITYKITE: Britai dėl to pamišo – naujas būdas stabdyti vėžį. Fitoterapeuto J.Ruolios komentaras
Dabar JAV vyriausybė reikalauja, kad homeopatinių vaistų gamintojai pateiktų tokių vaistų veiksmingumo įrodymus, jei šie ir toliau teigs, kad tokie vaistai yra efektyvūs. Kitokiu atveju, gamintojai turės informuoti pirkėją, kad „nėra mokslinių šio produkto veiksmingumo įrodymų“.
„Homeopatija, kuri prasidėjo XVIII amžiaus pabaigoje, paremta požiūriu, kad ligos simptomai gali būti pagydomi atskiestu medžiagų, sveikiems žmonėms sukeliančių panašius simptomus į gydomą ligą, tirpalu, – skelbė Federalinės prekybos komisijos pranešimas. – Dauguma homeopatinių produktų yra taip atskiesti, kad juose nebelieka aptinkamo pradinės medžiagos kiekio. Iš esmės, teiginiai apie homeopatinius produktus nėra pagrįsti moderniais moksliniais metodais ir nėra priimtini šiuolaikinės medicinos ekspertams. Bet nepaisant to, homeopatija turi daug šalininkų.“
Komisija sakė, kad įprastas mokslas beveik vienbalsiai nutarė, kad homeopatijos tariamas veiksmų mechanizmas – labai atskiestų medžiagų naudojimas „ligą gydyti jos sukelėju“ – prieštarauja esminiams chemijos, biologijos ir fizikos dėsniams.
Sveikatos politikos ekspertas Timothy Caulfieldas neperseniausiai sakė: „Tikėti, kad homeopatija veiksminga, tai tas pats... kas tikėti magija.“
Tačiau taip vadinamieji vaistai nuo vaistinių lentynų greičiausiai niekur nedings.
Federalinės prekybos komisija sakė, kad homeopatinių vaisų gamintojai, nepateikę kompetentingų ir patikimų mokslinių vaistų veiksmingumo įrodymų, „naupgaudinės pirkėjų, jei vaistų reklamoje ar ant jų etiketės bus aiškiai nurodoma, kad: 1) nėra jokių mokslinių produkto veiksmingumo įrodymų ir 2) kad tvirtinimai apie produkto veiksmingumą paremti XVIII amžiaus homeopatijos teorijomis, kurių nepripažįsta dauguma modernios medicinos ekspertų.“
Dar vasario mėnesį portalas 15min.lt publikavo straipsnį apie homeopatinių vaistų neveiksmingumą.
Bondo universiteto profesorius Paulas Glasziou, vadinamas vienu geriausių medicinos srities mokslininkų, vadovavo Australijos Nacionalinei sveikatos ir medicinos tyrimų tarybai, kuriai buvo duota užduotis išnagrinėti 176 homeopatijos gydymo atvejus. Jie turėjo paskelbti išvadas, ar šis gydymas iš tikrųjų veikia.
Mokslininkai išvadose paskelbė, kad tyrimo metu nerasta jokių patikimų įrodymų, kad homeopatija būtų efektyvi gydant visas 68 nagrinėtas sveikatos problemas.
TAIP PAT SKAITYKITE: Žolininkės Dominikos Balčiūnės patarimai imunitetui stiprinti. Liaudiški receptai, atbaidantys virusus