Industrializuota agrikultūra bei didžiausia rūšių išnykimo krizė nuo dinozaurų išnykimo laikų reiškia, kad dabar galvijai ir žmonės sudaro 96 procentus visų žinduolių. Tačiau, nepaisant to, kad galvijai užima didžiąją dalį ūkių žemės plotų, mėsa ir pieno produktai sudaro vos 18 procentų visų suvartojamų kalorijų ir tik trečdalį visų suvartojamų baltymų.
Stiprus maistui auginamų galvijų fermų poveikis nėra mažas. Miškų naikinimas, norint padaryti vietos galvijų auginimui, metano dujos dėl karvių ir trąšų sukuria tokį šiltnamio efektą sukeliančių dujų poveikį, kiek ir visi pasaulio automobiliai, sunkvežimiai ir lėktuvai. Mėsos auginimas sukelia riziką masiniam kitų gyvūnų rūšių išnykimui bei šaltinių, upių ir, galiausiai, vandenynų taršai.
Kiaulienos, pieno ir kiaušinių vartojimas taip pat turės stipriai sumažėti, kadangi iki 2050-ųjų žmonių populiacija padidės 2 milijardais.
Spalio mėnesį, anot theguardian.com, mokslininkai įspėjo, kad būtina stipriai sumažinti mėsos vartojimą, norint išvengti didelių klimato pokyčių – vakarietiškose kultūrose jautienos vartojimas turi sumažėti net 90 procentų, o jautieną pakeisti būtina penkiagubu kiekiu pupelių ir kitų ankštinių daržovių.
Kiaulienos, pieno ir kiaušinių vartojimas taip pat turės stipriai sumažėti, kadangi iki 2050-ųjų žmonių populiacija padidės 2 milijardais. Mokslininkai sakė, kad visam pasauliui bus būtina pereiti prie „lanksčiosios“ dietos, norint padėti sulėtinti temperatūros kilimą ir išlaikyti 2 laipsnių ribą, kuria nustatė vyriausybės.
Buvo pasiūlyta daugybė priemonių, norint to pasiekti – nuo papildomo mokesčio raudonai mėsai iki jūrų kopūstų davimo karvėms, norint sumažinti jų išskiriamo metano kiekį. Kai kurie aistruoliai skatino valgyti vabzdžius vietoj mėsos.
Tačiau labiau tikėtina, kad išpopuliarės vegetarizmas – per laboratorijose augintą mėsą bei veganiškus pakaitalus, tokius kaip „Impossible“ burgeris, kuris net „kraujuoja“.
Kad ir kokiu būdu bus įvykdyti šie pokyčiai, yra vilties, kad 2019-ieji bus lemtingi keičiant sugadintas pasaulio maisto sistemas.