Mokyklos direktorius Alvydas Januškevičius BNS sakė, kad kol kas niekam papildomai tuberkuliozė nenustatyta.
„Situacija suvaldyta, niekam papildomai nenustatyta, dalis dar tikrinasi (...). Neaišku, iš kur tas užkratas, mergaitė susirgo dar gruodžio pradžioje, iš pradžių nustatytas neva plaučių uždegimas, tuberkuliozė nustatyta tik po ilgų tyrimų“, – pasakojo įstaigos vadovas.
Anot jo, užsikrėtusi mergaitė šiuo metu gydosi sanatorijoje.
Mums buvo truputėlį gaila, kad informaciją įstaiga gavo labai pavėluotai, bet mokykla iš karto ėmėsi prevencinių priemonių.
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras šią savaitę paskelbė apie gimnazistei nustatytą tuberkuliozę. Pasak centro pranešimo, tiriant šį atvejį sudarytas artimą sąlytį su ligone turėjusių asmenų sąrašas, jame – 160 asmenų. Visi jie turi pasitikrinti sveikatą.
Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Antanas Gvildys savo ruožtu teigė, kad per savo ilgametį darbą nepamena atvejų, jog tuberkuliozė butų nustatyta moksleiviui.
„Tikrai nėra buvę, dirbu švietimo sistemoje labai seniai, bet tikrai mes neturėję tokių atvejų (...). Mums buvo truputėlį gaila, kad informaciją įstaiga gavo labai pavėluotai, bet mokykla iš karto ėmėsi prevencinių priemonių“, – pasakojo jis.
Tuo metu Visuomenės sveikatos centro teigimu, per pastaruosius trejus metus atvira plaučių tuberkuliozė diagnozuota 27 Jurbarko rajono gyventojams nuo 15 metų iki 70 metų. Sirgo ir moksleiviai, ir tarnautojai, ir gydytojai, ir darbininkai, ir niekur nedirbantys, asocialūs asmenys.
Kasmet atvira plaučių tuberkulioze Lietuvoje suserga apie 950 žmonių.
Tuberkuliozė yra oro lašeliniu būdu plintanti infekcinė liga, ją sukelia tuberkuliozės mikobakterija. Pagrindinis infekcijos šaltinis yra žmogus, sergantis atvira plaučių šios ligos forma.
Tuberkuliozės mikobakterijos patenka į orą, kai plaučių tuberkulioze sergantis žmogus kalba, kosi ar čiaudi. Ligos sukėlėjai ore gali išlikti kelias valandas. Žmogus, įkvėpęs ligos sukėlėjų, gali užsikrėsti.
Ši liga ypač grėsminga naujagimiams ir kūdikiams bei vaikams iki penkerių metų. Sveikatos specialistai pažymi, kad per vėlai pradėjus gydymą, tuberkuliozė gali baigtis mirtimi.